2020-11-18 | Jednostka: KM PSP

17 listopada 2020 roku przed godziną 7:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego przewożącego odpady na drodze wojewódzkiej Nr 753 w miejscowości Huta Koszary, gm. Bieliny. Dyżurny operacyjny zadysponował do zdarzenia zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Kielcach oraz lokalną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Lechowa.

Na miejscu zdarzenia stwierdzono, że samochód kontenerowy marki Scania przewożący odpady zjechał z drogi i uderzył w przepust. W wyniku uderzenia doszło do rozdzielenia skrzyni z odpadami od reszty samochodu, który po "przekoziołkowaniu" zatrzymał się na kołach. Pojazdem podróżował sam kierowca.

Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu urządzeń hydraulicznych. Wspólnie z Zespołem Ratownictwa Medycznego przetransportowano mężczyznę na desce ortopedycznej do karetki, która przewiozła poszkodowanego do szpitala. Na miejscu nie stwierdzono wycieków ropopochodnych. Na tym działania zakończono.
W działaniach udział wzięło łącznie 4 zastępy straży pożarnej.


Sporządził: asp. Piotr Sobczyk
Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 1 KM PSP w Kielcach.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 9

Odwiedzin od 28.12.2018 258886

* *