2020-11-17 | Jednostka: KM PSP

15 listopada 2020 roku tuż po godzinie 21:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie, dotyczące zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Łagów. Dyżurny operacyjny zadysponował do zdarzenia zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Kielcach oraz lokalną jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej z Łagowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że w okolicach ronda w miejscowości Łagów na drodze krajowej Nr 74 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych: Skody Octavia oraz Opla Signum. Pojazdami podróżowało łącznie pięć osób. Wszyscy uczestnicy zdarzenia w momencie dojazdu straży pożarnej znajdowali się poza uszkodzonymi pojazdami. Będący na miejscu zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przebadał podróżujących pojazdami, po czym podjął decyzję o zabraniu poszkodowanej kobiety na dalszą obserwację do szpitala. Podczas zdarzenia zablokowany był jeden pas jezdni a ruch odbywał się wahadłowo.

W dalszym etapie działania zadania straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, posypaniu powstałych plam płynów eksploatacyjnych sorbentem oraz odłączeniu akumulatorów
w uszkodzonych pojazdach.

W działaniach ratowniczych trwających cztery godziny łącznie udział wzięło 4 zastępy straży pożarnej, w tym 15 strażaków oraz służby współdziałające.

 

Opracowanie: kpt. Maciej Bartusiak

Zdjęcia: archiwum JRG Nr 1 KM PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 8

Odwiedzin od 28.12.2018 258885

* *