2020-10-15 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

14 października 2020 roku ok godziny 10 do Stanowska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Klimontów. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sandomierzu oraz jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Klimontowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej i przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że na DK nr 9 doszło do zderzenia czterech pojazdów (dwa osobowe, jeden dostawczy i jeden ciężarowy). Pojazdami podróżowało łącznie osiem osób. W momencie  dojazdu zastępów osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza autami. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego, który dokonał wstępnej segregacji poszkodowanych i udzielał pomocy medycznej dwóm najbardziej poszkodowanym osobom. Pozostałe osoby nie wymagały pomocy medycznej. Uszkodzone samochody znajdowały się na jezdni drogi krajowej całkowicie ją blokując.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w samochodach oraz zabezpieczeniu rozlanych płynów eksploatacyjnych. Funkcjonariusze Policji zorganizowali objazd miejsca zdarzenia drogami lokalnymi. Dwie osoby, którym pomocy medycznej udzielał ZRM po przebadaniu zostały zabrane do szpitala na dalszą diagnostykę.

Po czynnościach dochodzeniowych Policji uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez przybyłą pomoc drogową. Jezdnię uprzątnięto z rozbitych elementów pojazdów i płynów eksploatacyjnych.

 

Opracował: mł. kpt. Krzysztof Tabaka

Zdjęcia: Archiwum KP PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 12

Odwiedzin od 28.12.2018 250723

* 21.10.2020r. Starachowice. Około godziny 11:45 doszło do wypadku z udziałem 4 samochodów (3 sam. osobowe, 1 sam. dostawczy). Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zebraniu wycieków płynów eksploatacyjnych przy pomocy sorbentu. W wyniku zaistniałego zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W działaniach udział brały 2 zastępy Straży Pożarnej. * 11.10.2020r. Raszków pow. jędrzejowski. Około godziny 23.45 doszło do pożaru więźby dachowej na budynku hali zakładu produkcji drzewnej. W celu ugaszenia pożaru strażacy podali 3 prądy gaśnicze wody. W działaniach udział brało 14 zastępów Straży Pożarnej. *