2020-09-11 | Jednostka: Kp PSP Opatów

11 września 2020 roku w godzinach południowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Jacentów gm. Sadowie.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą krajową nr 9 w miejscowości Jacentów doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Opel Astra, którym podróżowała jedna osoba (kobieta 20 lat) oraz Audi A4, którym podróżowały 3 osoby (kobieta 24 lata oraz 2 dzieci w wieku 2 i 5 lat). Pojazdy zajmowały część skrzyżowania i pobocza oraz wyciekały z nich płyny eksploatacyjne. W wyniku zdarzenia i prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Wszystkie osoby uczestniczące w zdarzeniu opuściły pojazdy przed przybyciem straży pożarnych i znajdowały się pod opieką Zespołów Ratownictwa Medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji pojazdów, odłączeniu akumulatorów w samochodach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po przebadaniu przez ZRM 2 osoby biorące udział w zdarzeniu zostały zabrane do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję uprzątnięto pozostałości powypadkowe z jezdni.

W działaniach trwających ponad 4 godziny uczestniczyły: 2 zastępy z JRG Opatów oraz zastęp z OSP Sadowie.

Zdjęcia: mł. asp. Marcin Gad

Opracował: ogn. Łukasz Bień

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 17

Odwiedzin od 28.12.2018 241046

* 14.09.2020r. Kielce ul. Tarnowska . Około godziny 11:47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jedna osoba po zaopatrzeniu przez Pogotowie Ratunkowe, została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. *