2020-07-30 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wiele

26 lipca 2020 roku około godziny 01:50 stanowisko kierowania komendanta powiatowego w Kazimierzy Wielkiej przyjęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Gunów Wilków. Do zdarzenia dyżurny SK KP zadysponował trzy zastępy z jednostki ratowniczo - gaśniczej w Kazimierzy Wielkiej oraz zastępy z jednostek OSP Łękawa z KSRG i OSP Topola spoza KSRG.  

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że pożarem objęte jest poddasze budynku gospodarczego murowanego pokrytego eternitem oraz znajdujące się wewnątrz siano i słoma. Przebywający wewnątrz budynku inwentarz (kurczęta) opuścił obiekt samodzielnie. Energia elektryczna została odłączona przez właściciela a następnie zdalnie przez zakład energetyczny w całej miejscowości. 

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na palący się obiekt. Po zlokalizowaniu i przygaszeniu pożaru nadpalone elementy więźby dachowej pocięto i rozebrano a następnie wraz z sianem i słomą usunięto na zewnątrz i dokładnie przelano wodą. Prowadzone działania zakończono po całkowitym ugaszeniu pożaru a także, dokładnym sprawdzeniu budynku przy użyciu przyrządów pomiarowych (kamery termowizyjnej oraz detektorów wielogazowych), w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia  oraz dalszego zagrożenia.  

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach – JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 239

Odwiedzin od 28.12.2018 226118

* W dniu 05.08.2020 r. ok. godz. 19:30 w msc. Nieskurzów, pow. opatowski na drodze krajowej DK74 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów ciężarowych i 1 sam. osobowego. W wyniku zaistniałego zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 1.08.2020 r. ok. godz. 14:10 w msc. Osiek, powiat staszowski, doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Pojazdami łącznie podróżowało 8 osób, które zostały ranne. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 30.07.2020 roku o godz. 21. 44 samochód osobowy wypadł z jezdni. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej. * *