2020-07-30 | Jednostka: Skarżysko-Kamienna

30 lipca 2020 r. odbyły się ćwiczenia specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno ekologicznego ”Skarżysko” na zbiorniku wodnym Rejów w Skarżysku-Kamiennej. 
Ćwiczenia, w których brali udział ratownicy zmiany służbowej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej miały na celu doskonalenie umiejętności podczas prowadzenia działań na akwenach i ciekach wodnych z wykorzystaniem zapory tamującej przeciwolejowej, sprzętu pływającego oraz specjalistycznych urządzeń do usuwania zanieczyszczeń substancji ropopochodnych z powierzchni wody. 
W ćwiczeniach sprawdzono możliwości sprzętu będącego na wyposażeniu naszej jednostki i przypomniano techniki prowadzenia działań chemiczno ekologicznych na wodzie. Ratownicy doskonalili praktyczne umiejętności stawiania zapory przy wykorzystaniu sprzętu pływającego oraz techniki zbierania oleju z wód powierzchniowych. 

Ćwiczenia zakończyły się podsumowaniem i omówieniem realizowanych założeń oraz analizą i wnioskami, które mogą zostać wykorzystane podczas realnych akcji z ratownictwa chemiczno ekologicznego. 

 

Opracowanie: st. kpt. Marcin Jasiński
Zdjęcia: st. kpt. Marcin Jasiński

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 237

Odwiedzin od 28.12.2018 226116

* W dniu 05.08.2020 r. ok. godz. 19:30 w msc. Nieskurzów, pow. opatowski na drodze krajowej DK74 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów ciężarowych i 1 sam. osobowego. W wyniku zaistniałego zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 1.08.2020 r. ok. godz. 14:10 w msc. Osiek, powiat staszowski, doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Pojazdami łącznie podróżowało 8 osób, które zostały ranne. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 30.07.2020 roku o godz. 21. 44 samochód osobowy wypadł z jezdni. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej. * *