2020-05-21 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

20 maja 2020 r. w miejscowości Skarżysko-Kamienna doszło do dwóch wypadków drogowych. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na ul. Metalowców. Kierująca pojazdem osobowym marki Daewoo zjechała z pasa jezdni a następnie uderzyła w wiatę przystankową. Mimo groźnie wyglądającego zdarzenia osób poszkodowanych nie było. Znacznemu uszkodzeniu uległa tylko konstrukcja wiaty przystanku oraz pojazd biorący udział w wypadku. Ratownicy z JRG Skarżysko-Kamienna na miejscu zdarzenia zabezpieczyli uszkodzony pojazd odłączając napięcie od baterii akumulatora oraz dokonali sorpcji wycieków płynów eksploatacyjnych. Na miejscu patrol policji prowadził czynności wyjaśniające przyczynę zdarzenia. W akcji ratowniczej brały udział dwa zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna w tym samochód ratownictwa technicznego.

Do kolejnego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Paryskiej, Krasińskiego i Tysiąclecia, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Seat Leon oraz Skody Octawi. Jeden z kierujących pojazdem po udzieleniu mu na miejscu zdarzenia pomocy medycznej został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. W wyniku zderzenia uszkodzeniu uległ również przydrożny słup oświetleniowy. Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 23:00. Na miejsce wypadku dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej zadysponował dwa zastępy straży pożarnej w tym zastęp ratownictwa technicznego. Ratownicy po przybyciu na teren akcji zabezpieczyli go a następnie odłączyli napięcie od baterii w uszkodzonych pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Działania ratownicze prowadzone były przez ratowników z JRG Skarżysko-Kamienna. Na miejscu zdarzenia był obecny również zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. 

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Kandyba – KP PSP Skarżysko-Kamienna

Zdjęcia: Archiwum JRG Skarżysko-Kamienna

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 258

Odwiedzin od 28.12.2018 205857

* 26.05.2020r. Wola Jachowa powiat kielecki. Około godziny 20.30 doszło do wypadku samochodu osobowego którym podróżowały 3 osoby. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym którzy zostali przekazani Pogotowiu Ratunkowemu, równocześnie zajęli się stroną techniczną zdarzenia. W działaniach brały udział 4 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami.11.05.2020 r. Busko-Zdrój ul. Dmowskiego. Około godziny 9.36 doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. Strażacy zabezpieczyli pojazdy, odłączyli zasilanie, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. Pogotowie Ratunkowe po przebadaniu uczestników zdarzenia zabrało kierowcę motocykla do szpitala. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami.06.05.2020 r. Fałków, pow. konecki. Około godziny 4.50 do SK KP w Końskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze składowiska odpadów. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 6 prądów wody w natarciu na palące się odpady. Następnie przy pomocy ciężkiego sprzętu hałda była przerzucana i sukcesywnie przelewana wodą. Pożarem objęte były odpady na powierzchni 900 m. kw. W działaniach udział brało 30 zastępów Straży Pożarnej tj. 98 strażaków oraz inne służby. * *