2020-05-21 | Jednostka: KP PSP Pińczów

20 maja 2019 r. przed godziną 11-tą do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Pińczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Wola Zagojska Dolna. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z pińczowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz pobliską jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrobrzu włączoną do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, iż samochód osobowy marki Mersedes-Benz uderzył w betonowy przepust czego następstwem był pożar komory silnika wspomnianego pojazdu. W zdarzeniu poszkodowany został kierowca samochodu, którego na mocy decyzji lekarza PRM zabrano do Szpitala Powiatowego w Pińczowie.     

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej obecnych na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań, podaniu prądu piany ciężkiej na płonącą komorę silnika pojazdu, jak również sorbcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych. Do monitorowania temperatury elementów samochodu wykorzystano kamerę termowizyjną, która po zakończeniu działań gaśniczych nie wykazała dalszego zagrożenia. Strażacy wspierali także funkcjonariuszy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, który w czasie działań obywał się wahadłowo.  
W działaniach udział brały łącznie 3 zastępy PSP i OSP, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz Policja.

Opracowanie: st. kpt. Mateusz Tarka
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 240

Odwiedzin od 28.12.2018 205839

* 26.05.2020r. Wola Jachowa powiat kielecki. Około godziny 20.30 doszło do wypadku samochodu osobowego którym podróżowały 3 osoby. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym którzy zostali przekazani Pogotowiu Ratunkowemu, równocześnie zajęli się stroną techniczną zdarzenia. W działaniach brały udział 4 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami.11.05.2020 r. Busko-Zdrój ul. Dmowskiego. Około godziny 9.36 doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Pojazdami podróżowali sami kierowcy. Strażacy zabezpieczyli pojazdy, odłączyli zasilanie, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. Pogotowie Ratunkowe po przebadaniu uczestników zdarzenia zabrało kierowcę motocykla do szpitala. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami.06.05.2020 r. Fałków, pow. konecki. Około godziny 4.50 do SK KP w Końskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze składowiska odpadów. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 6 prądów wody w natarciu na palące się odpady. Następnie przy pomocy ciężkiego sprzętu hałda była przerzucana i sukcesywnie przelewana wodą. Pożarem objęte były odpady na powierzchni 900 m. kw. W działaniach udział brało 30 zastępów Straży Pożarnej tj. 98 strażaków oraz inne służby. * *