2020-05-21 | Jednostka: KP PSP Pińczów

20 maja 2019 r. przed godziną 11-tą do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Pińczowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Wola Zagojska Dolna. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z pińczowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz pobliską jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrobrzu włączoną do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, iż samochód osobowy marki Mersedes-Benz uderzył w betonowy przepust czego następstwem był pożar komory silnika wspomnianego pojazdu. W zdarzeniu poszkodowany został kierowca samochodu, którego na mocy decyzji lekarza PRM zabrano do Szpitala Powiatowego w Pińczowie.     

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej obecnych na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań, podaniu prądu piany ciężkiej na płonącą komorę silnika pojazdu, jak również sorbcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych. Do monitorowania temperatury elementów samochodu wykorzystano kamerę termowizyjną, która po zakończeniu działań gaśniczych nie wykazała dalszego zagrożenia. Strażacy wspierali także funkcjonariuszy Policji w kierowaniu ruchem drogowym, który w czasie działań obywał się wahadłowo.  
W działaniach udział brały łącznie 3 zastępy PSP i OSP, Państwowe Ratownictwo Medyczne oraz Policja.

Opracowanie: st. kpt. Mateusz Tarka
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 17

Odwiedzin od 28.12.2018 241046

* 14.09.2020r. Kielce ul. Tarnowska . Około godziny 11:47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jedna osoba po zaopatrzeniu przez Pogotowie Ratunkowe, została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. *