2020-03-25 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

23 marca 2020 roku około godziny 22.11 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju wpłynęła informacja o pożarze wiaty znajdującej się na terenie tartaku w miejscowości Zwierzyniec, gm. Busko-Zdrój. Na miejsce zdarzenia w pierwszej kolejności zadysponowano siły i środki z buskiej JRG PSP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Busko-Zdrój oraz spoza niej.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów piany ciężkiej oraz jednego prądu piany średniej na źródło pożaru. Podano również dwa prądy wody w obronie na pozostałą część wiaty z maszynami, która nie była objęta pożarem. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przelewania wodą drewna i trocin, jakie składowano bezpośrednio pod wiatą oraz w jej pobliżu. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko zostało sprawdzone kamerą termowizyjną, wykluczając w ten sposób ukryte zarzewia ognia.

W działaniach, które trwały ponad 5 godzin udział wzięło łącznie 10 zastępów oraz 41 strażaków. Dzięki sprawnie przeprowadzonym działaniom udało się uratować mienie znacznej wartości.

 

Opracowanie: bryg. Marek Lis

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 182

Odwiedzin od 28.12.2018 183813

* 01.04.2020 r. Zabłocie pow. kielecki. Około godziny 9.20 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, usunęli rozlane płyny eksploatacyjne, odłączyli zasilanie pojazdów. Pogotowie Ratunkowe przebadało podróżujących, jedna osoba została przewieziona do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy Straży Pożarnej. 25.03.2020 r. Łączyn, pow. jędrzejowski. Około godziny 10:10 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało łącznie 4 osoby. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jeden z podróżujących osób, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz dokonaniu sorpcji plamy płynów eksploatacyjnych. W wyniku zdarzenia jedna osoba została zabrana do szpitala. W działaniach udział brało 2 zastępy oraz inne służby. * 23.03.2020 r. Cedzyna, pow. kielecki. Około godziny 06:55 do SK KM PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla. Działania zastępów Straży Pożarnej na miejscu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu atmosfery przy użyciu detektorów wielogazowych, stwierdzając tlenek węgla na poziomie 200 ppm. W budynku przebywały dwie osoby, które po przebadaniu przez ZRM zostały zabrane do szpitala. W działaniach udział brały 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * * * *