2020-03-25 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec

24 marca 2020 roku po godzinie 8 rano do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim wpłynęło zgłoszenie o pożarze na linii technologicznej do wytwarzania chrupek w dużym zakładzie produkcyjnym w Kunowie. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 6 samochodów ratowniczo-gaśniczych i 23 strażaków. Po przybyciu ratowników na miejsca akcji stwierdzono, że  w jednej z hal panuje niewielkie zadymienie spowodowane pożarem odpadu kukurydzianego zgromadzonego w maszynie do osuszania chrupek. Przed przyjazdem zastępów pożar został już ugaszony przez pracowników firmy.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sprawdzeniu temperatury w miejscu objętym pożarem z wykorzystaniem kamery termowizyjnej. Następnie oddymiono zagrożony budynek poprzez otwarcie drzwi, okien oraz wentylację mechaniczną w obiekcie. Pomieszczenia zakładu sprawdzono detektorem wielogazowym MX-6 nie stwierdzając niebezpiecznych wartości. Pracownicy nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Po oddymieniu pomieszczeń i upewnieniu się, że nie ma zagrożenia działania zakończono. Akcja trwała godzinę.

Opracowanie: mł. bryg. Barbara Majdak

Zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św., TBM Sp. z o.o. 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 18

Odwiedzin od 28.12.2018 241047

* 14.09.2020r. Kielce ul. Tarnowska . Około godziny 11:47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jedna osoba po zaopatrzeniu przez Pogotowie Ratunkowe, została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. *