2020-02-13 | Jednostka: KM PSP

11 lutego 2020 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Długojów.

Według informacji ze zgłoszenia wynikało, że autokar szkolny marki Autosan zsunął się do rowu z powodu śliskiej nawierzchni drogi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów z JRG PSP Nr 2 w Kielcach stwierdzono, że autobus prawą stroną znajduje się w rowie, a lewe koła pojazdu znajdują się częściowo na jezdni i poboczu drogi. Autobusem podróżowało 10-cioro dzieci oraz kierowca i opiekunka.

Pojazd przewoził uczniów do szkoły w Tumlinie. Podróżujący zostali ewakuowani przez kierowcę przez okno stanowiące wyjście bezpieczeństwa przed przybyciem straży pożarnej. Żadna z osób nie została poszkodowana.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ocenie możliwości wyciągnięcia autobusu na drogę. Na miejsce zadysponowano ciężki samochód ratownictwa drogowego SCRt Mega City z JRG PSP Nr 1 w Kielcach i po jego przybyciu przystąpiono do podpinania lin wyciągarek do autobusu w celu jego wyciągnięcia na drogę. Na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy urzędu gminy Zagnańsk, Policja oraz Służba Leśna. Po wyciągnięciu pojazdu na drogę, miejsce zdarzenia i autobus przekazano protokolarnie przedstawicielowi z urzędu gminy Zagnańsk.

W zdarzeniu, które trwało niespełna 4 godziny udział brały 4 zastępy straży pożarnej.

 

Sporządził: bryg. Szymon Górski.

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 2 KM PSP w Kielcach.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 261

Odwiedzin od 28.12.2018 167945

* 22.02.2020r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 11 wypadków i kolizji na drogach. W zdarzeniach tych poszkodowane zostały 4 osoby. W działaniach ratowniczych udział brały 22 zastępy Straży Pożarnej. 21.02.2020r. Kopaniny, pow. konecki o godz. 08:01 na drodze DW 746 stwierdzono wypadek drogowy z udziałem 2 samochodów osobowych: Toyota Yaris oraz Peugeot 107 .Działania JOP polegały m.in. na udzieleniu kpp rannym uczestnikom zdarzenia. ZRM zabrał do szpitala 3 osoby.W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 20.02.2020r. Dąbrowa pow. kielecki o godz. 17:55 na drodze S 7 samochód dostawczy marki Renault uderzył w bariery energochłonne. Pojazdem podróżowały 3 osoby. U kierującego samochodem lekarz stwierdził zgon, pozostałe dwie osoby zostały zabrane do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * 19.02.2020 r. Gnojno pow. buski . O godzinie 9. 20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu towarowego z samochodem osobowym W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. W usuwaniu skutków wypadku udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej.18.02.2020 r.Tuczępy, pow. buski. Około godziny 12:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów: osobowego i dostawczego. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji rannego kierowcy Fiata Seicento, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji plamy substancji ropopochodnej. Pasażer Fiata oraz kierowca Busa opuścili swoje pojazdy samodzielnie jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych doznając nieznacznych obrażeń głów (udzielono im kpp). W wyniku zdarzenia wszyscy jego uczestnicy zostali zabrani do szpitala. W działaniach udział brało 8 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * * * *