2020-02-13 | Jednostka: KM PSP

11 lutego 2020 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Długojów.

Według informacji ze zgłoszenia wynikało, że autokar szkolny marki Autosan zsunął się do rowu z powodu śliskiej nawierzchni drogi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dwóch zastępów z JRG PSP Nr 2 w Kielcach stwierdzono, że autobus prawą stroną znajduje się w rowie, a lewe koła pojazdu znajdują się częściowo na jezdni i poboczu drogi. Autobusem podróżowało 10-cioro dzieci oraz kierowca i opiekunka.

Pojazd przewoził uczniów do szkoły w Tumlinie. Podróżujący zostali ewakuowani przez kierowcę przez okno stanowiące wyjście bezpieczeństwa przed przybyciem straży pożarnej. Żadna z osób nie została poszkodowana.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ocenie możliwości wyciągnięcia autobusu na drogę. Na miejsce zadysponowano ciężki samochód ratownictwa drogowego SCRt Mega City z JRG PSP Nr 1 w Kielcach i po jego przybyciu przystąpiono do podpinania lin wyciągarek do autobusu w celu jego wyciągnięcia na drogę. Na miejsce zdarzenia przybyli pracownicy urzędu gminy Zagnańsk, Policja oraz Służba Leśna. Po wyciągnięciu pojazdu na drogę, miejsce zdarzenia i autobus przekazano protokolarnie przedstawicielowi z urzędu gminy Zagnańsk.

W zdarzeniu, które trwało niespełna 4 godziny udział brały 4 zastępy straży pożarnej.

 

Sporządził: bryg. Szymon Górski.

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 2 KM PSP w Kielcach.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 251

Odwiedzin od 28.12.2018 226130

* W dniu 05.08.2020 r. ok. godz. 19:30 w msc. Nieskurzów, pow. opatowski na drodze krajowej DK74 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów ciężarowych i 1 sam. osobowego. W wyniku zaistniałego zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 1.08.2020 r. ok. godz. 14:10 w msc. Osiek, powiat staszowski, doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Pojazdami łącznie podróżowało 8 osób, które zostały ranne. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 30.07.2020 roku o godz. 21. 44 samochód osobowy wypadł z jezdni. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej. * *