2020-02-13 | Jednostka: KP PSP Opatów

12 lutego 2020 r. w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 9 w miejscowości Jacentów gm. Sadowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na DK 9 w miejscowości Jacentów doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Nissan i ciągnika siodłowego marki DAF z naczepą, na której przewożone były materiały budowlane. Kierująca i pasażerka samochodu osobowego znajdowały się w pojeździe i nie mogły go opuścić ze względu na zablokowane drzwi. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy kobietom w opuszczeniu pojazdu, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu zaworu butli LPG w samochodzie Nissan. Osoby podróżujące pojazdami nie odniosły żadnych obrażeń i po przebadaniu przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego pozostały na miejscu zdarzenia. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję uprzątnięto z drogi pozostałości powypadkowe.

W działaniach trwających ponad 2 godziny uczestniczyły: 2 zastępy z JRG Opatów oraz zastęp z OSP Sadowie.

 

Opracował: kpt. Grzegorz Staniek

Zdjęcia: asp. sztab. Krzysztof Mazur

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 237

Odwiedzin od 28.12.2018 226116

* W dniu 05.08.2020 r. ok. godz. 19:30 w msc. Nieskurzów, pow. opatowski na drodze krajowej DK74 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów ciężarowych i 1 sam. osobowego. W wyniku zaistniałego zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 1.08.2020 r. ok. godz. 14:10 w msc. Osiek, powiat staszowski, doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Pojazdami łącznie podróżowało 8 osób, które zostały ranne. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 30.07.2020 roku o godz. 21. 44 samochód osobowy wypadł z jezdni. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej. * *