2020-02-13 | Jednostka: KP PSP STASZÓW

12 lutego 2020 roku w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego z samochodem osobowym na drodze powiatowej w miejscowości Kolonia Wysoki Małe gm. Bogoria. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano pięć zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. Droga powiatowa była zablokowana w obu kierunkach. Samochodem osobowym podróżowało trzy osoby, a ciężarowym tylko kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, oraz  wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do pasażerów  znajdujących się w samochodzie osobowym. Po wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych, strażacy przetransportowali jedną osobę do karetki pogotowia ratunkowego natomiast drugiej osobie poszkodowanej prowadzono resuscytację krążeniowo oddechowa wspólnie z ratownikami medycznymi do momentu przybycia lekarza z lotniczego pogotowia ratunkowego.

      W działaniach uczestniczyły  3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Staszowie oraz 2 zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Opracowanie: st.kpt. Grzegorz Stawiarz KP PSP Staszów

Zdjęcia: Archiwum, KP PSP Staszów

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 265

Odwiedzin od 28.12.2018 167949

* 22.02.2020r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 11 wypadków i kolizji na drogach. W zdarzeniach tych poszkodowane zostały 4 osoby. W działaniach ratowniczych udział brały 22 zastępy Straży Pożarnej. 21.02.2020r. Kopaniny, pow. konecki o godz. 08:01 na drodze DW 746 stwierdzono wypadek drogowy z udziałem 2 samochodów osobowych: Toyota Yaris oraz Peugeot 107 .Działania JOP polegały m.in. na udzieleniu kpp rannym uczestnikom zdarzenia. ZRM zabrał do szpitala 3 osoby.W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 20.02.2020r. Dąbrowa pow. kielecki o godz. 17:55 na drodze S 7 samochód dostawczy marki Renault uderzył w bariery energochłonne. Pojazdem podróżowały 3 osoby. U kierującego samochodem lekarz stwierdził zgon, pozostałe dwie osoby zostały zabrane do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * 19.02.2020 r. Gnojno pow. buski . O godzinie 9. 20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu towarowego z samochodem osobowym W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. W usuwaniu skutków wypadku udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej.18.02.2020 r.Tuczępy, pow. buski. Około godziny 12:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów: osobowego i dostawczego. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji rannego kierowcy Fiata Seicento, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji plamy substancji ropopochodnej. Pasażer Fiata oraz kierowca Busa opuścili swoje pojazdy samodzielnie jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych doznając nieznacznych obrażeń głów (udzielono im kpp). W wyniku zdarzenia wszyscy jego uczestnicy zostali zabrani do szpitala. W działaniach udział brało 8 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * * * *