2020-02-13 | Jednostka: KP PSP STASZÓW

12 lutego 2020 roku w godzinach popołudniowych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego z samochodem osobowym na drodze powiatowej w miejscowości Kolonia Wysoki Małe gm. Bogoria. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano pięć zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. Droga powiatowa była zablokowana w obu kierunkach. Samochodem osobowym podróżowało trzy osoby, a ciężarowym tylko kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, oraz  wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych do pasażerów  znajdujących się w samochodzie osobowym. Po wykonaniu dostępu do osób poszkodowanych, strażacy przetransportowali jedną osobę do karetki pogotowia ratunkowego natomiast drugiej osobie poszkodowanej prowadzono resuscytację krążeniowo oddechowa wspólnie z ratownikami medycznymi do momentu przybycia lekarza z lotniczego pogotowia ratunkowego.

      W działaniach uczestniczyły  3 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Staszowie oraz 2 zastępy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Opracowanie: st.kpt. Grzegorz Stawiarz KP PSP Staszów

Zdjęcia: Archiwum, KP PSP Staszów

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 252

Odwiedzin od 28.12.2018 226131

* W dniu 05.08.2020 r. ok. godz. 19:30 w msc. Nieskurzów, pow. opatowski na drodze krajowej DK74 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów ciężarowych i 1 sam. osobowego. W wyniku zaistniałego zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 1.08.2020 r. ok. godz. 14:10 w msc. Osiek, powiat staszowski, doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem dostawczym. Pojazdami łącznie podróżowało 8 osób, które zostały ranne. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp poszkodowanym oraz pomocy w ich transporcie do karetek pogotowia. W działaniach udział wzięło 5 zastępów PSP i OSP, Pogotowie Ratunkowe, w tym LPR oraz Policja. * W dniu 30.07.2020 roku o godz. 21. 44 samochód osobowy wypadł z jezdni. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy. W działaniach udział brały 2 zastępy straży pożarnej. * *