2020-01-14 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

11 stycznia 2020 roku o godzinie 5:23 do Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego na ul. Walecznych. Do pożaru zostały zadysponowane zastępy z JRG Skarżysko i OSP Bliżyn. Po dojeździe zastępów stwierdzono wydobywający się gęsty dym z okna na parterze oraz ze strychu budynku.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej w skrzynce rozdzielczej znajdującej się przy wejściu do budynku oraz zakręceniu głównego zaworu gazu. Następnie rota wyposażona w aparaty powietrzne weszła na parter podając jeden prąd wody w natarciu na palące się wyposażenie pomieszczeń. Drugi prąd wody podano z zewnątrz przez okno. W czasie działań ratowniczo- gaśniczych udzielono pomocy właścicielowi budynku. Uskarżał się on na poparzenia dłoni. Poszkodowanemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na wsparciu psychicznym, założeniu opatrunków hydrożelowych na dłonie i podaniu 100% tlenu. Po przyjeździe karetki pogotowia, został on przekazany pod opiekę ratowników medycznych i zabrany do szpitala. Po ugaszeniu pożaru budynek został sprawdzony przy pomocy kamery termowizyjnej. Wszystkie pomieszczenia sprawdzono na obecność tlenku węgla. W wyniku powstałego pożaru spaleniu uległo wyposażenie całego parteru i klatki schodowej budynku (meble, ubrania). Uszkodzeniu (odpadnięcie tynku) i okopceniu uległy ściany wewnątrz lokalu. Okna (drewniane) uległy zniszczeniu wskutek wysokiej temperatury.

 

Opracowanie: asp. sztab. Zbigniew Zając, KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 156

Odwiedzin od 28.12.2018 216477

* 03.07.2020 r. Wojnowice, pow. opatowski. Około godziny 15:10 na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru stodoły. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody na objęty pożarem budynek oraz dwóch prądów wody w obronie na zboże znajdujące się bezpośrednio przy stodole. Następnie dokonano prac rozbiórkowych oraz skontrolowano pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 01.07.2020r. Gnieszowice powiat sandomierski. Około godziny 21.17 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy razem z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. ZRM zdecydował o zabraniu do szpitala trzech uczestników wypadku. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami. * *