2020-01-13 | Jednostka: KP PSP Sandomierz

13 stycznia 2020 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży w Sandomierzu wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych na ul. Lubelskiej w Sandomierzu. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowało osiem osób. Na miejscu zdarzenia pod opieką dwóch załóg pogotowia ratunkowego było pięć osób. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany trzeci ZRM. Po przyjeździe trzeciej karetki strażacy przekazali kolejne poszkodowane osoby. Do szpitala na dalsze badania łącznie odwieziono osiem osób.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejscu zdarzenia, pomocy w transporcie jednej osoby poszkodowanej do karetki na desce ortopedycznej pod nadzorem lekarza oraz udzieleniu pierwszej pomocy przedmedycznej trzem osobom (zabezpieczenie przed utratą ciepła, wsparcie psychiczne, założenie kołnierza ortopedycznego). Dalsze działania ratowników polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach oraz na sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Po czynnościach prowadzonych przez Policję, strażacy usunęli z drogi rozbite elementy pojazdu oraz uprzątnęli drogę.

Opracowanie: kpt. Łukasz Zięba
Zdjęcia: KP PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 166

Odwiedzin od 28.12.2018 216487

* 03.07.2020 r. Wojnowice, pow. opatowski. Około godziny 15:10 na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru stodoły. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody na objęty pożarem budynek oraz dwóch prądów wody w obronie na zboże znajdujące się bezpośrednio przy stodole. Następnie dokonano prac rozbiórkowych oraz skontrolowano pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 01.07.2020r. Gnieszowice powiat sandomierski. Około godziny 21.17 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy razem z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. ZRM zdecydował o zabraniu do szpitala trzech uczestników wypadku. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami. * *