2020-01-13 | Jednostka: KM PSP

11 stycznia 2020 roku w godzinach porannych przy ul. Warszawskiej w Kielcach miał miejsce wypadek dwóch samochodów osobowych – Renault Megane oraz Peugeot 407. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP Nr 1 w Kielcach. Kierujący działaniem ratowniczym po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby.  W pojeździe marki Renault pozostawała uwięziona 24-letnia przytomna pasażerka, natomiast pozostali uczestnicy zdarzenia znajdowali się poza pojazdami i nie odnieśli żadnych poważniejszych obrażeń.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uzyskaniu dostępu do poszkodowanej kobiety za pomocą narzędzi hydraulicznych. W międzyczasie udzielano jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po uzyskaniu dostępu została ewakuowana i przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez techników policyjnych uszkodzone pojazdy zostały zepchnięte na pobocze, po czym zakończono działania ratownicze i zastępy powróciły do jednostki.

 

Opracowanie: mł. kpt. Maciej Bartusiak

Zdjęcia: archiwum JRG 1 KM PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 178

Odwiedzin od 28.12.2018 216499

* 03.07.2020 r. Wojnowice, pow. opatowski. Około godziny 15:10 na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru stodoły. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody na objęty pożarem budynek oraz dwóch prądów wody w obronie na zboże znajdujące się bezpośrednio przy stodole. Następnie dokonano prac rozbiórkowych oraz skontrolowano pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 01.07.2020r. Gnieszowice powiat sandomierski. Około godziny 21.17 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy razem z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. ZRM zdecydował o zabraniu do szpitala trzech uczestników wypadku. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami. * *