2019-11-30 | Jednostka: KP PSP Starachowice

29 listopada 2019 roku o godz. 2:49 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Starachowicach otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego przy ulicy Kościelnej w Starachowicach. W chwili dotarcia na miejsce pierwszych zastępów Państwowej Straży Pożarnej w całości pożarem objęty był dach budynku. Wszyscy mieszkańcy opuścili obiekt przed przyjazdem strażaków. Jedna z osób skarżąca się na duszności została przetransportowana do szpitala przez przybyły na miejsce zdarzania zespół ratownictwa medycznego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu akcji i podaniu na płonący budynek czterech prądów wody. Po opanowaniu pożaru, strażacy przystąpili do rozbiórki spalonej części dachu. Systematycznie przelewano również konstrukcję wodą w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia. Mieszkańcy budynku zostali przewiezieni do tymczasowego lokum zorganizowanego przez pracowników Urzędu Miejskiego w Starachowicach. Z uwagi na uszkodzenie konstrukcji budynku informację o pożarze przekazano również Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego, który zadecyduje o możliwości dalszej eksploatacji budynku.

Ogółem w działaniach trwających siedem godzin udział brało 7 zastępów z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej oraz 4 zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Opracowanie: mł. kpt. Kacper Bakalarski
Zdjęcia: st. kpt Jarosław Sobczak

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 17

Odwiedzin od 28.12.2018 241046

* 14.09.2020r. Kielce ul. Tarnowska . Około godziny 11:47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jedna osoba po zaopatrzeniu przez Pogotowie Ratunkowe, została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. *