2019-12-02 | Jednostka: KP PSP Opatów

30 listopada 2019 roku w godzinach wieczornych, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku usługowego, w którym odbywała się zabawa andrzejkowa.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Opatowie. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na ul. 1-go Maja w Opatowie pali się dach na budynku usługowym. Przed budynkiem znajduje się grupa 26 dzieci w wieku do 10 lat oraz 11 opiekunów. Osoby, które opuściły lokal nie doznały żadnych obrażeń.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu osób znajdujących się przed budynkiem oraz podaniu dwóch prądów wody na poddasze, z równoczesnym prowadzeniem prac rozbiórkowych więźby dachowej i drewnianego stropu. Przybyły na miejsce ZRM po przebadaniu wszystkich dzieci i opiekunów potwierdził u nich brak obrażeń. Na zakończenie działań pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną aby wykluczyć ponowne powstanie pożaru.

W działaniach trwających blisko 2 godziny udział brało 9 ratowników.

 

Opracowanie: kpt. Bernard Bednarczyk

Zdjęcia: asp. Sylwester Jankowski

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 179

Odwiedzin od 28.12.2018 216500

* 03.07.2020 r. Wojnowice, pow. opatowski. Około godziny 15:10 na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru stodoły. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody na objęty pożarem budynek oraz dwóch prądów wody w obronie na zboże znajdujące się bezpośrednio przy stodole. Następnie dokonano prac rozbiórkowych oraz skontrolowano pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 01.07.2020r. Gnieszowice powiat sandomierski. Około godziny 21.17 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy razem z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. ZRM zdecydował o zabraniu do szpitala trzech uczestników wypadku. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami. * *