2019-12-02 | Jednostka: KP PSP Opatów

30 listopada 2019 roku w godzinach wieczornych, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku usługowego, w którym odbywała się zabawa andrzejkowa.

Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Opatowie. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na ul. 1-go Maja w Opatowie pali się dach na budynku usługowym. Przed budynkiem znajduje się grupa 26 dzieci w wieku do 10 lat oraz 11 opiekunów. Osoby, które opuściły lokal nie doznały żadnych obrażeń.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu osób znajdujących się przed budynkiem oraz podaniu dwóch prądów wody na poddasze, z równoczesnym prowadzeniem prac rozbiórkowych więźby dachowej i drewnianego stropu. Przybyły na miejsce ZRM po przebadaniu wszystkich dzieci i opiekunów potwierdził u nich brak obrażeń. Na zakończenie działań pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną aby wykluczyć ponowne powstanie pożaru.

W działaniach trwających blisko 2 godziny udział brało 9 ratowników.

 

Opracowanie: kpt. Bernard Bednarczyk

Zdjęcia: asp. Sylwester Jankowski

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 2

Odwiedzin od 28.12.2018 140618

* 08.12.2019 r. Ossolin pow. sandomierski. Około godziny 08:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze słupem telefonicznym. Po przybyciu na miejsce wypadku osoba kierująca znajdowała się w pojeździe. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Udzielono KPP (opatrunek głowy, założono kołnierz ortopedyczny, zabezpieczono przez utratą ciepła). Poszkodowanego wspólnie z ZRM wydobyto z pojazdu i przetransportowano do karetki, następnie poszkodowany został zabrany do szpitala na dalsze badania. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * 07.12.2019 r. Starachowice Aleja Niepodległości. Około godziny 14.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W samochodach podróżowały dwie osoby. Samochody blokowały jeden pas jezdni. Po przebadaniu poszkodowanych Pogotowie Ratunkowe zadecydowało o przewiezieniu jednego z nich do Szpitala. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, sprawdzeniu pojazdów na obecność wycieku płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej. * *