2019-12-02 | Jednostka: KP PSP Staszów

1 grudnia 2019 roku w godzinach wieczornych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Ruda. Dyżurny SK KP PSP niezwłocznie zadysponował  do zdarzenia 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Staszowie oraz 4 zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych. W momencie dojazdu zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej pożarem objęty był dach drewnianego budynku. Trzy osoby zamieszkujące budynek opuściły go przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej nie odnosząc obrażeń.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na paląca się konstrukcje dachu. W trakcie prowadzonych działań z budynku została przeprowadzona ewakuacja mienia. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do usuwania nadpalonych elementów konstrukcji dachu i izolacji powały. Budynek został sprawdzony miernikiem wielogazowym na obecność gazów niebezpiecznych oraz za pomocą kamery termowizyjnej na obecność ukrytych zarzewi ognia.

 

Opracował: mł. bryg.Jarosław Juszczyk, KP PSP Staszów

Zdjęcia: Archiwum, KP PSP Staszów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 2

Odwiedzin od 28.12.2018 140618

* 08.12.2019 r. Ossolin pow. sandomierski. Około godziny 08:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze słupem telefonicznym. Po przybyciu na miejsce wypadku osoba kierująca znajdowała się w pojeździe. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Udzielono KPP (opatrunek głowy, założono kołnierz ortopedyczny, zabezpieczono przez utratą ciepła). Poszkodowanego wspólnie z ZRM wydobyto z pojazdu i przetransportowano do karetki, następnie poszkodowany został zabrany do szpitala na dalsze badania. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * 07.12.2019 r. Starachowice Aleja Niepodległości. Około godziny 14.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W samochodach podróżowały dwie osoby. Samochody blokowały jeden pas jezdni. Po przebadaniu poszkodowanych Pogotowie Ratunkowe zadecydowało o przewiezieniu jednego z nich do Szpitala. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, sprawdzeniu pojazdów na obecność wycieku płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej. * *