2019-11-06 | Jednostka: KM PSP

6 listopada 2019 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na trasie S7, pomiędzy węzłami Kostomłoty a Kielce Północ. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 2 w Kielcach oraz ciężki samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 1.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pojazd marki Scania przewożący mięso drobiowe najechał na tył stojącego na poboczu samochodu MAN, który uległ awarii. W skutek miejscowego zagrożenia doszło do pożaru kabiny Scanii oraz części jej naczepy. Kierowcy samochodów opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu piany ciężkiej na palący się samochód. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do schładzania elementów objętych pożarem. Obecny na miejscu zdarzenia zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o zabraniu do szpitala kierowcy samochodu marki MAN. Po zakończeniu działań zastępy powróciły do koszar, na miejscu pozostała Policja oraz służba drogowa zabezpieczająca uszkodzone elementy infrastruktury drogowej.

Działania trwały 2 godziny, brało w nich udział 10 strażaków.

Sporządził: mł. asp. Jakub Bugajski

Zdjęcia: Archiwum JRG Nr 2 Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 180

Odwiedzin od 28.12.2018 216501

* 03.07.2020 r. Wojnowice, pow. opatowski. Około godziny 15:10 na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru stodoły. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody na objęty pożarem budynek oraz dwóch prądów wody w obronie na zboże znajdujące się bezpośrednio przy stodole. Następnie dokonano prac rozbiórkowych oraz skontrolowano pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 01.07.2020r. Gnieszowice powiat sandomierski. Około godziny 21.17 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy razem z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. ZRM zdecydował o zabraniu do szpitala trzech uczestników wypadku. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami. * *