2019-11-06 | Jednostka: KM PSP

6 listopada 2019 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na trasie S7, pomiędzy węzłami Kostomłoty a Kielce Północ. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 2 w Kielcach oraz ciężki samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Nr 1.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pojazd marki Scania przewożący mięso drobiowe najechał na tył stojącego na poboczu samochodu MAN, który uległ awarii. W skutek miejscowego zagrożenia doszło do pożaru kabiny Scanii oraz części jej naczepy. Kierowcy samochodów opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądu piany ciężkiej na palący się samochód. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do schładzania elementów objętych pożarem. Obecny na miejscu zdarzenia zespół ratownictwa medycznego podjął decyzję o zabraniu do szpitala kierowcy samochodu marki MAN. Po zakończeniu działań zastępy powróciły do koszar, na miejscu pozostała Policja oraz służba drogowa zabezpieczająca uszkodzone elementy infrastruktury drogowej.

Działania trwały 2 godziny, brało w nich udział 10 strażaków.

Sporządził: mł. asp. Jakub Bugajski

Zdjęcia: Archiwum JRG Nr 2 Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 2

Odwiedzin od 28.12.2018 140618

* 08.12.2019 r. Ossolin pow. sandomierski. Około godziny 08:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze słupem telefonicznym. Po przybyciu na miejsce wypadku osoba kierująca znajdowała się w pojeździe. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Udzielono KPP (opatrunek głowy, założono kołnierz ortopedyczny, zabezpieczono przez utratą ciepła). Poszkodowanego wspólnie z ZRM wydobyto z pojazdu i przetransportowano do karetki, następnie poszkodowany został zabrany do szpitala na dalsze badania. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * 07.12.2019 r. Starachowice Aleja Niepodległości. Około godziny 14.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W samochodach podróżowały dwie osoby. Samochody blokowały jeden pas jezdni. Po przebadaniu poszkodowanych Pogotowie Ratunkowe zadecydowało o przewiezieniu jednego z nich do Szpitala. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, sprawdzeniu pojazdów na obecność wycieku płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej. * *