2019-11-06 | Jednostka: KP PSP Pińczów

5 października  2019 r. około godziny 7:00 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Pińczowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem pojazdu ciężarowego i pociągu towarowego w miejscowości Włoszczowice. Do zdarzenia zadysponowano niezwłocznie trzy zastępy z pińczowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwie pobliskie jednostki ochotniczych straży pożarnych oraz Policję i Pogotowie Ratunkowe.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, iż doszło do uderzenia pociągu towarowego w pojazd typu TIR, który znalazł się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W następstwie zdarzenia ciągnik siodłowy pchany przez lokomotywę po torach został oderwany od naczepy, która znalazła się na poboczu linii kolejowej. Uszkodzeniu uległa także infrastruktura trakcji kolejowej.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w obu pojazdach. Ustalili, także iż w zdarzeniu nie ucierpiał zarówno kierowca pojazdu ciężarowego jak również maszynista. Działania JOP polegały także na uszczelnieniu wycieku oleju napędowego ze zbiornika ciągnika siodłowego.    
W działaniach trwających ponad 7 godzin udział wzięło łącznie 5 zastępów PSP i OSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Służba Ochrony Kolei oraz podmioty Polskich Kolei Państwowych.  

Opracowanie oraz zdjęcia: kpt. Mateusz Tarka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 1

Odwiedzin od 28.12.2018 140617

* 08.12.2019 r. Ossolin pow. sandomierski. Około godziny 08:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze słupem telefonicznym. Po przybyciu na miejsce wypadku osoba kierująca znajdowała się w pojeździe. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Udzielono KPP (opatrunek głowy, założono kołnierz ortopedyczny, zabezpieczono przez utratą ciepła). Poszkodowanego wspólnie z ZRM wydobyto z pojazdu i przetransportowano do karetki, następnie poszkodowany został zabrany do szpitala na dalsze badania. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * 07.12.2019 r. Starachowice Aleja Niepodległości. Około godziny 14.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W samochodach podróżowały dwie osoby. Samochody blokowały jeden pas jezdni. Po przebadaniu poszkodowanych Pogotowie Ratunkowe zadecydowało o przewiezieniu jednego z nich do Szpitala. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, sprawdzeniu pojazdów na obecność wycieku płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej. * *