2019-11-06 | Jednostka: KP PSP Pińczów

5 października  2019 r. około godziny 7:00 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Pińczowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem pojazdu ciężarowego i pociągu towarowego w miejscowości Włoszczowice. Do zdarzenia zadysponowano niezwłocznie trzy zastępy z pińczowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, dwie pobliskie jednostki ochotniczych straży pożarnych oraz Policję i Pogotowie Ratunkowe.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, iż doszło do uderzenia pociągu towarowego w pojazd typu TIR, który znalazł się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W następstwie zdarzenia ciągnik siodłowy pchany przez lokomotywę po torach został oderwany od naczepy, która znalazła się na poboczu linii kolejowej. Uszkodzeniu uległa także infrastruktura trakcji kolejowej.
Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w obu pojazdach. Ustalili, także iż w zdarzeniu nie ucierpiał zarówno kierowca pojazdu ciężarowego jak również maszynista. Działania JOP polegały także na uszczelnieniu wycieku oleju napędowego ze zbiornika ciągnika siodłowego.    
W działaniach trwających ponad 7 godzin udział wzięło łącznie 5 zastępów PSP i OSP, Policja, Pogotowie Ratunkowe, Służba Ochrony Kolei oraz podmioty Polskich Kolei Państwowych.  

Opracowanie oraz zdjęcia: kpt. Mateusz Tarka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 157

Odwiedzin od 28.12.2018 216478

* 03.07.2020 r. Wojnowice, pow. opatowski. Około godziny 15:10 na skutek wyładowania atmosferycznego doszło do pożaru stodoły. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 2 prądów wody na objęty pożarem budynek oraz dwóch prądów wody w obronie na zboże znajdujące się bezpośrednio przy stodole. Następnie dokonano prac rozbiórkowych oraz skontrolowano pogorzelisko przy użyciu kamery termowizyjnej. W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. W działaniach udział brało 5 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 01.07.2020r. Gnieszowice powiat sandomierski. Około godziny 21.17 na drodze gminnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy razem z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. ZRM zdecydował o zabraniu do szpitala trzech uczestników wypadku. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej wraz z innymi służbami. * *