2019-11-06 | Jednostka: Skarżysko - Kamienna

5 listopada 2019 r. po godzinie 17.00 do Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o aucie osobowym marki Opel Astra, który staranował barierę zabezpieczającą wykop i wpadł do głębokiego rowu. Dyżurny operacyjny powiatu skarżyskiego niezwłocznie na miejsce zadysponował zastępy PSP, OSP oraz powiadomił pozostałe służby.

Po dojeździe pierwszych zastępów z OSP Suchedniów okazało się, że samochód leży na prawym boku w wykopie. Wewnątrz pojazdu znajdował się około 60 letni kierowca. Po dojeździe zastępów z JRG Skarżysko przystąpiono do ogólnej oceny poszkodowanego. Był on przytomny, miał ciętą ranę na czole, nie uskarżał się na inne urazy.

Po zaopatrzeniu rozciętego czoła i założeniu kołnierza ortopedycznego, który stabilizuje odcinek szyjny kręgosłupa, rannego przeniesiono na desce ortopedycznej do karetki pogotowia, którą udał się do szpitala na dalsze badania. W tym samym czasie odłączono w pojeździe instalację elektryczną i zakręcono zawór w instalacji LPG.

Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję, samochód został wyciągnięty z wykopu wyciągarką HDS i umieszczony na poboczu drogi. Nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Wewnątrz wykopu stwierdzono uszkodzenie nowo budowanej instalacji wodociągowej z rur HDPE, nie podłączonej do sieci. Na czas prowadzonych działań został wstrzymany przez Policję ruch na drodze. Policja zorganizowała tymczasowy objazd.

W akcji brały udział 2 zastępy straży pożarnej z JRG Skarżysko-Kamienna, 2 zastępy z OSP Suchedniów, 2 patrole Policji,  Pogotowie ratunkowe i pracownik Pomocy Drogowej.

 

Opracował: st. ogn. Michał Młodawski – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: asp. sztab. Rafał Siedlecki – KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 2

Odwiedzin od 28.12.2018 140618

* 08.12.2019 r. Ossolin pow. sandomierski. Około godziny 08:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze słupem telefonicznym. Po przybyciu na miejsce wypadku osoba kierująca znajdowała się w pojeździe. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do osoby poszkodowanej. Udzielono KPP (opatrunek głowy, założono kołnierz ortopedyczny, zabezpieczono przez utratą ciepła). Poszkodowanego wspólnie z ZRM wydobyto z pojazdu i przetransportowano do karetki, następnie poszkodowany został zabrany do szpitala na dalsze badania. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * 07.12.2019 r. Starachowice Aleja Niepodległości. Około godziny 14.00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W samochodach podróżowały dwie osoby. Samochody blokowały jeden pas jezdni. Po przebadaniu poszkodowanych Pogotowie Ratunkowe zadecydowało o przewiezieniu jednego z nich do Szpitala. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatorów w obu pojazdach, sprawdzeniu pojazdów na obecność wycieku płynów eksploatacyjnych. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej. * *