2019-09-09 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

6 września br. w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu wolnostojącego przy ulicy Grabowej. Dyżurny stanowiska kierowania niezwłocznie na miejsce zdarzenia wysłał zastępy z Państwowej Straży Pożarnej. Po dojeździe zastępów ustalono, że pali się samochód osobowy Fiat Brava wewnątrz garażu wraz z jego wyposażeniem. Ogień zaczął przedostawać się na dach. Dach budynku posiadał konstrukcję drewnianą i pokryty był papą.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie podano dwa strumienie gaśnicze do wnętrza na palący się pojazd i garaż. Równocześnie sprawdzono garaż znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie, jednak ogień nie zdążył rozprzestrzenić się na sąsiednie pomieszczenie. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania wnętrza. Spaloną część dachu rozebrano i usunięto z budynku przelewając wodą. Nad garażem znajdował się strop na którym zgromadzone były deski i siano. Materiały te zostały usunięte ze stropu i przelane wodą. Po ugaszeniu pożaru cały budynek sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej.

W akcji gaszenia pożaru udział wzięło 5 zastępów. Akcja trwała prawie 3,5 godziny.

Opracował: asp. sztab. Zbigniew Zając – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 187

Odwiedzin od 28.12.2018 113449

* 21.09.2019r. Włoszczowa, ul. Sienkiewicza. Około godziny 15:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Fiat Seicento, Hyundai Santa Fe). W wyniku zdarzenia zostało uszkodzone również ogrodzenie posesji. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i LPG w samochodzie Hyundai. Na miejscu zdarzenia ZRM, który udzielał pomocy medycznej trzem osobom, które z kolei zabrano do szpitala.W działaniach brały udział 2 zastępy Państwowej zastępy Straży Pożarnej. * 17.09.2019r. W związku z silnymi wiatrami na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 37 interwencji (wiatrołomy). W działaniach brało udział 45 zastępy straży pożarnej i 208 ratowników. * *