2019-09-09 | Jednostka: KP PSP Skarżysko-Kamienna

6 września br. w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu wolnostojącego przy ulicy Grabowej. Dyżurny stanowiska kierowania niezwłocznie na miejsce zdarzenia wysłał zastępy z Państwowej Straży Pożarnej. Po dojeździe zastępów ustalono, że pali się samochód osobowy Fiat Brava wewnątrz garażu wraz z jego wyposażeniem. Ogień zaczął przedostawać się na dach. Dach budynku posiadał konstrukcję drewnianą i pokryty był papą.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie podano dwa strumienie gaśnicze do wnętrza na palący się pojazd i garaż. Równocześnie sprawdzono garaż znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie, jednak ogień nie zdążył rozprzestrzenić się na sąsiednie pomieszczenie. Po opanowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania wnętrza. Spaloną część dachu rozebrano i usunięto z budynku przelewając wodą. Nad garażem znajdował się strop na którym zgromadzone były deski i siano. Materiały te zostały usunięte ze stropu i przelane wodą. Po ugaszeniu pożaru cały budynek sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej.

W akcji gaszenia pożaru udział wzięło 5 zastępów. Akcja trwała prawie 3,5 godziny.

Opracował: asp. sztab. Zbigniew Zając – KP PSP Skarżysko-Kamienna
Zdjęcia: Archiwum KP PSP Skarżysko-Kamienna

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 253

Odwiedzin od 28.12.2018 167937

* 22.02.2020r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 11 wypadków i kolizji na drogach. W zdarzeniach tych poszkodowane zostały 4 osoby. W działaniach ratowniczych udział brały 22 zastępy Straży Pożarnej. 21.02.2020r. Kopaniny, pow. konecki o godz. 08:01 na drodze DW 746 stwierdzono wypadek drogowy z udziałem 2 samochodów osobowych: Toyota Yaris oraz Peugeot 107 .Działania JOP polegały m.in. na udzieleniu kpp rannym uczestnikom zdarzenia. ZRM zabrał do szpitala 3 osoby.W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 20.02.2020r. Dąbrowa pow. kielecki o godz. 17:55 na drodze S 7 samochód dostawczy marki Renault uderzył w bariery energochłonne. Pojazdem podróżowały 3 osoby. U kierującego samochodem lekarz stwierdził zgon, pozostałe dwie osoby zostały zabrane do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * 19.02.2020 r. Gnojno pow. buski . O godzinie 9. 20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu towarowego z samochodem osobowym W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. W usuwaniu skutków wypadku udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej.18.02.2020 r.Tuczępy, pow. buski. Około godziny 12:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów: osobowego i dostawczego. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji rannego kierowcy Fiata Seicento, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji plamy substancji ropopochodnej. Pasażer Fiata oraz kierowca Busa opuścili swoje pojazdy samodzielnie jeszcze przed przybyciem służb ratunkowych doznając nieznacznych obrażeń głów (udzielono im kpp). W wyniku zdarzenia wszyscy jego uczestnicy zostali zabrani do szpitala. W działaniach udział brało 8 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * * * *