2019-09-05 | Jednostka: KP PSP Końskie

4 września przed godz. 16:00 doszło do śmiertelnego w skutkach wypadku drogowego na rozjeździe do miejscowości Szóstaki - Nadworów. Pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła jednostka OSP z Radoszyc. Samochód osobowy znajdował się poza pasem drogowym w lesie na łuku drogi. W pojeździe był nieprzytomny mężczyzna, natomiast kobieta opuściła pojazd o własnych siłach. Aby dostać się do kierowcy strażacy musieli wyciąć kilka krzewów, po czym udało się go wydostać z auta bez użycia narzędzi hydraulicznych. U poszkodowanego nie stwierdzono funkcji życiowych jednak rozległe obrażenia uniemożliwiły prowadzenie skutecznej resuscytacji krążeniowo- oddechowej. Kiedy na miejsce przybyły służby medyczne, lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Pasażerka została przetransportowana do szpitala.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycinaniu i usuwaniu krzewów, ewakuacji poszkodowanego, a następnie wykonywaniu zewnętrznego masażu serca. Strażacy udzielili także wsparcia psychicznego kobiecie uczestniczącej w wypadku.

Ruch drogowy na czas prowadzenia działań był zatrzymany w obu kierunkach na ok 1,5 godziny. Działania prowadziły OSP Radoszyce, Wilczkowice i JRG Końskie.

Opracowanie: st. kpt. Mariusz Czapelski
Zdjęcia: JRG Końskie

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 193

Odwiedzin od 28.12.2018 113455

* 21.09.2019r. Włoszczowa, ul. Sienkiewicza. Około godziny 15:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Fiat Seicento, Hyundai Santa Fe). W wyniku zdarzenia zostało uszkodzone również ogrodzenie posesji. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i LPG w samochodzie Hyundai. Na miejscu zdarzenia ZRM, który udzielał pomocy medycznej trzem osobom, które z kolei zabrano do szpitala.W działaniach brały udział 2 zastępy Państwowej zastępy Straży Pożarnej. * 17.09.2019r. W związku z silnymi wiatrami na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 37 interwencji (wiatrołomy). W działaniach brało udział 45 zastępy straży pożarnej i 208 ratowników. * *