2019-09-03 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

1 września 2019 roku około godziny 12:40 dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Kazimierzy Wielkiej przyjął zgłoszenie o pożarze suszarni tytoniu w miejscowości Boronice, gm. Kazimierza Wielka. Do zdarzenia zadysponowany został jeden zastęp z jednostki ratowniczo- gaśniczej PSP w Kazimierzy Wielkiej oraz zastępy OSP Łękawa z ksrg i OSP Zagórzyce spoza ksrg. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym w trakcie rozpoznania ustalił, że pożarem objęty jest tytoń wewnątrz murowanej suszarni pokrytej blachą (opalanej paliwem stałym).

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu paleniska oraz ugaszeniu pożaru jednym prądem gaśniczym wody. Po ugaszeniu pożaru dokonano demontażu pokrycia dachowego (blachy), a następnie usunięto na zewnątrz spalony i nadpalony tytoń oraz drewnianą konstrukcje więźby dachowej i ponownie przelano wodą. Działania zakończono po całkowitym oddymieniu budynku i dokładnym sprawdzeniu obiektu przy użyciu kamery termowizyjnej i wykluczeniu dalszego zagrożenia.

 

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach, JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: archiwum JRG Kazimierza Wielka

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 187

Odwiedzin od 28.12.2018 113449

* 21.09.2019r. Włoszczowa, ul. Sienkiewicza. Około godziny 15:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Fiat Seicento, Hyundai Santa Fe). W wyniku zdarzenia zostało uszkodzone również ogrodzenie posesji. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i LPG w samochodzie Hyundai. Na miejscu zdarzenia ZRM, który udzielał pomocy medycznej trzem osobom, które z kolei zabrano do szpitala.W działaniach brały udział 2 zastępy Państwowej zastępy Straży Pożarnej. * 17.09.2019r. W związku z silnymi wiatrami na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 37 interwencji (wiatrołomy). W działaniach brało udział 45 zastępy straży pożarnej i 208 ratowników. * *