2019-09-03 | Jednostka: KP PSP Kazimierza Wielka

30 sierpnia 2019 roku strażacy z jednostki ratowniczo- gaśniczej PSP w Kazimierzy Wielkiej oraz z OSP z terenu powiatu kazimierskiego interweniowali w sumie sześć razy. Do pierwszego zdarzenia, do którego zadysponowano jednostki ochrony przeciwpożarowej - w miejscowości Łękawa, doszło około godziny 16:20. Dotyczyło wypadku z udziałem samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala w Proszowicach.

Kolejne trzy zdarzenia, do których dyżurny SK KP PSP w Kazimierzy Wielkiej dysponował zastępy JOP, miały miejsce pomiędzy godziną 18:00 a godzina 20:00 i dotyczyły: pierwsze usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych na obiekcie marketu „PALEO” w Kazimierzy Wielkiej na ul. Kolejowej, drugie pożaru rozdzielni prądu (baterii kondensatorów) na terenie placówki zakładu energetycznego w Kazimierzy Wielkiej na ul. Koszyckiej oraz trzecie pożaru ścierniska w miejscowości Plechów.

Do dwóch najdłużej trwających czasowo zdarzeń doszło w godzinach wieczornych i nocnych. Zdarzenia te dotyczyły pożarów suszarni z tytoniem. Pierwsze miało miejsce około godziny 20:20 w miejscowości Wojsławice, kolejne około godziny 04:30 w miejscowości Góry Sieradzkie. W obu przypadkach po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęty był tytoń znajdujący się wewnątrz suszarni oraz drewniane konstrukcję więźby dachowej. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru prądami wody, usunięciu nadpalonych pozostałości tytoniu i drewnianych konstrukcji, następnie oddymieniu i skontrolowaniu budynków suszarni przyrządami pomiarowymi (kamerą termowizyjną, detektorem wielogazowym).

 

Opracowanie: mł. bryg. Krzysztof Jach, JRG Kazimierza Wielka

Zdjęcia: asp. Sławomir Gorczyca, JRG Kazimierza Wielka

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 187

Odwiedzin od 28.12.2018 113449

* 21.09.2019r. Włoszczowa, ul. Sienkiewicza. Około godziny 15:50 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Fiat Seicento, Hyundai Santa Fe). W wyniku zdarzenia zostało uszkodzone również ogrodzenie posesji. Pojazdami podróżowały 3 osoby. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach i LPG w samochodzie Hyundai. Na miejscu zdarzenia ZRM, który udzielał pomocy medycznej trzem osobom, które z kolei zabrano do szpitala.W działaniach brały udział 2 zastępy Państwowej zastępy Straży Pożarnej. * 17.09.2019r. W związku z silnymi wiatrami na terenie woj. świętokrzyskiego doszło do 37 interwencji (wiatrołomy). W działaniach brało udział 45 zastępy straży pożarnej i 208 ratowników. * *