2019-08-14 | Jednostka: KM PSP

12 sierpnia 2019 roku do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie z ul. Karłowicza w Kielcach o mężczyźnie, który groził że popełni samobójstwo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów Państwowej Straży Pożarnej kierujący działaniem ratowniczym w wyniku przeprowadzonego rozpoznania potwierdził, że na 7 piętrze po zewnętrznej stronie balustrady balkonu stoi mężczyzna.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na sprawieniu 2 skokochronów w bezpiecznym miejscu, a następnie ustawieniu ich przy ścianie budynku. W mieszkaniu na niższym piętrze zabezpieczono 2 metalowe kształtowniki, które mogły zagrozić mężczyźnie podczas upadku z wysokości.

W wyniku podjętych czynności przez funkcjonariuszy Policji udało się nakłonić mężczyznę do zejścia z balkonu. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego, zadecydował o zabraniu mężczyzny do szpitala.

W działaniach udział brały 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej, w tym 11 strażaków oraz służby współdziałające.

Opracowanie: mł.bryg. Mariusz Góra

Zdjęcia: archiwum KM PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 136

Odwiedzin od 28.12.2018 103414

* 24.08.2019 r. Jędrzejów ul. Nowa. Około godziny 11:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie w samochodach, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej.23.08.2019 r. Miłków, pow. ostrowiecki. Około godziny 22:07 doszło do wypadku samochodu osobowego, który uderzył w przepust na DK9. Pojazdem podróżowało 5 osób. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do 5 osób uwięzionych w pojeździe oraz ewakuacji poszkodowanych wspólnie z ZRM na zewnątrz samochodu. 4 osoby zostały zabrane do szpitala, śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Na czas działań ruch na DK9 został wstrzymany. W działaniach udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 22.08.2019 r. Starachowice. Około godziny 15:47 doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. Uczestnicy wypadku zostali zbadani przez ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brało udział 2 zastępy straży pożarnej - 7 ratowników. * 21.08.2019 r. Przezwody pow. sandomierski. Około godziny 15:20 doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, następnie przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie pojazdów, zabezpieczyli płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * * *