2019-08-14 | Jednostka: KP PSP Włoszczowa

W  nocy z 12 na 13 sierpnia 2019 roku nad powiatem włoszczowskim przetoczył się burzowy front z silnym porywistym wiatrem, gradem i deszczem siejąc spustoszenie w drzewostanie i uszkadzając budynki.

Pierwsze zgłoszenie do stanowiska kierowania włoszczowskiej straży pożarnej wpłynęło ok. godz. 22.20. Dotyczyło uszkodzonego dachu na budynku mieszkalnym w miejscowości Dąbie gm. Włoszczowa. Podobnych zgłoszeń w ciągu kilku godzin wpłynęło kilkanaście. Strażacy w trudnych warunkach pogodowych pracowali przez całą poniedziałkową noc oraz we wtorek, zabezpieczając plandekami uszkodzone dachy na budynkach oraz usuwając niebezpieczne zwisające nad budynkami i leżące nad  drogach konary drzew. Najbardziej ucierpiały miejscowości Dąbie i Przygradów, leżące na południowych obrzeżach gminy Włoszczowa. Doszło tam do 6 uszkodzeń dachów na budynkach mieszkalnych i 8 na budynkach gospodarczych.

Łącznie w akcjach ratowniczych brało udział osiemnaście pojazdów ratowniczo- gaśniczych i specjalnych z JRG PSP Włoszczowa  (53 strażaków PSP) oraz 28 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych (128 druhów).

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Szymański

Zdjęcia: archiwum KP PSP Włoszczowa

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 149

Odwiedzin od 28.12.2018 103427

* 24.08.2019 r. Jędrzejów ul. Nowa. Około godziny 11:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie w samochodach, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej.23.08.2019 r. Miłków, pow. ostrowiecki. Około godziny 22:07 doszło do wypadku samochodu osobowego, który uderzył w przepust na DK9. Pojazdem podróżowało 5 osób. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do 5 osób uwięzionych w pojeździe oraz ewakuacji poszkodowanych wspólnie z ZRM na zewnątrz samochodu. 4 osoby zostały zabrane do szpitala, śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Na czas działań ruch na DK9 został wstrzymany. W działaniach udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 22.08.2019 r. Starachowice. Około godziny 15:47 doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. Uczestnicy wypadku zostali zbadani przez ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brało udział 2 zastępy straży pożarnej - 7 ratowników. * 21.08.2019 r. Przezwody pow. sandomierski. Około godziny 15:20 doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, następnie przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie pojazdów, zabezpieczyli płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * * *