2019-08-14 | Jednostka: KM PSP

11 sierpnia 2019 roku w miejscowości Mąchocice Kapitulne gm. Masłów, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Honda Civic i VW Passat). Pojazdem marki Honda podróżowało 5 osób, natomiast pojazdem marki VW podróżowały 2 osoby. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej podróżujący Hondą znajdowali się poza pojazdem, byli przytomni, ale uskarżali się na ogólne dolegliwości bólowe. Kobiety podróżujące pojazdem marki VW znajdowały się w samochodzie i uskarżały się na ból w okolicach karku.

Na miejscu zdarzenia znajdował się lekarz mieszkający w sąsiedztwie miejsca zdarzenia, który udzielał pomocy poszkodowanemu mężczyźnie z samochodu Honda oraz pogotowie ratunkowe, które również udzielało pomocy pozostałym poszkodowanym.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy pozostałym czterem osobom biorących udział w wypadku oraz przekazaniu ich pod opiekę pogotowia ratunkowego. Do szpitali zabrano łącznie 6 osób, natomiast 1 mężczyzna podróżujący Hondą po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Dalsze działania strażaków polegały na posypaniu powstałych plam płynów eksploatacyjnych sorbentem oraz oświetleniu miejsca zdarzenia dla policji, która prowadziła własne czynności dochodzeniowe. W zdarzeniu, które trwało prawie dwie godziny, brały udział 4 zastępy straży pożarnej i 17 ratowników.

 

Opracowanie: mł.kpt. Marcin Pastuszka

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 1 Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 158

Odwiedzin od 28.12.2018 103436

* 24.08.2019 r. Jędrzejów ul. Nowa. Około godziny 11:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie w samochodach, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej.23.08.2019 r. Miłków, pow. ostrowiecki. Około godziny 22:07 doszło do wypadku samochodu osobowego, który uderzył w przepust na DK9. Pojazdem podróżowało 5 osób. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do 5 osób uwięzionych w pojeździe oraz ewakuacji poszkodowanych wspólnie z ZRM na zewnątrz samochodu. 4 osoby zostały zabrane do szpitala, śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Na czas działań ruch na DK9 został wstrzymany. W działaniach udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 22.08.2019 r. Starachowice. Około godziny 15:47 doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. Uczestnicy wypadku zostali zbadani przez ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brało udział 2 zastępy straży pożarnej - 7 ratowników. * 21.08.2019 r. Przezwody pow. sandomierski. Około godziny 15:20 doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, następnie przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie pojazdów, zabezpieczyli płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * * *