2018-12-05 | Jednostka: KM PSP Kielce

4 grudnia 2018 roku dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach przyjął zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Chęciny na trasie S7 w kierunku Krakowa. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP Nr 3 w Kielcach oraz zastęp OSP Wolica. Po przybyciu straży pożarnej na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że samochód dostawczy Mercedes Sprinter przewożący watolinę uderzył w ekran dźwiękochłonny, następnie przewrócił się i częściowo zablokował jeden pas jezdni. Kierowca, który sam podróżował autem, wyszedł z niego o własnych siłach.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu wsparcia psychicznego poszkodowanemu, a następnie odłączeniu klem akumulatora w aucie i zasypaniu plamy substancji ropopochodnej sorbentem. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przebadał mężczyznę i zadecydował o zabraniu go do szpitala. Na tym działania zakończono. Na miejscu pozostała policja, która zabezpieczała miejsce zdarzenia do czasu uprzątnięcia pojazdu przez pomoc drogową.

Działania ratownicze trwały ok. 3 godzin, brały w nich udział 2 zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz 1 zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Wolicy, policja, pogotowie ratunkowe  i pomoc drogowa.

Opracowanie: ogn. Kałuża Michał

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 3 Kielce

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 83

Odwiedzin od 28.12.2018 36073

* 23.03.2019r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 111 pożarów traw na nieużytkach. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 213 zastępów oraz 1032 strażaków. 22.03.2019r. Kielce ul. Husarska. Około godziny 17:44 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia poprzez odłączenie prądu w pojazdach, usunięciu płynów eksploatacyjnych, zabezpieczenie pojazdów. W działaniach brał udział 1 zastęp Straży Pożarnej. *