2018-12-04 | Jednostka: KM PSP Kielce

1 grudnia 2018 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ul. Rynek 13 w Pierzchnicy. Po przybyciu jednostek Straży Pożarnej na miejsce zdarzenia, pożarem objęte były dwa pomieszczenia na I piętrze.

Działania strażaków polegały na odłączeniu dopływu energii elektrycznej do budynku, a następnie podaniu dwóch prądów wody w natarciu do wnętrza pomieszczeń objętych pożarem i jednego prądu w obronie na sąsiedni budynek. Po ugaszeniu ognia przystąpiono do usunięcia na zewnątrz budynku tlących się elementów wyposażenia, a następnie dogaszania ich poprzez obfite przelanie wodą. Zadymione pomieszczenia przewietrzono przy użyciu wentylatora osiowego, a budynek skontrolowano kamerą termowizyjną, aby wykluczyć obecność ewentualnych zarzewi ognia. W pożarze nikt nie ucierpiał.

Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach st. bryg. Sławomir Karwat oraz grupa operacyjna KM PSP. Na miejscu obecne było pogotowie ratunkowe, policja i pogotowie energetyczne.

 

Opracowanie: kpt. Paweł Nyk

Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 4 Chmielnik

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 83

Odwiedzin od 28.12.2018 36073

* 23.03.2019r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 111 pożarów traw na nieużytkach. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 213 zastępów oraz 1032 strażaków. 22.03.2019r. Kielce ul. Husarska. Około godziny 17:44 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia poprzez odłączenie prądu w pojazdach, usunięciu płynów eksploatacyjnych, zabezpieczenie pojazdów. W działaniach brał udział 1 zastęp Straży Pożarnej. *