2018-11-08 | Jednostka: KM PSP Kielce

6 listopada 2018 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Kielcach przy ul. Biesak. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem objęty jest garaż wraz ze znajdującym się w nim pojazdem dostawczym oraz całe poddasze budynku jednorodzinnego. W chwili przybycia strażaków na miejsce zdarzenia nikt nie wymagał pomocy medycznej, mieszkańcy posesji opuścili budynek o własnych siłach po nieudanej próbie gaszenia ognia.

Działania Straży Pożarnej polegały na odłączeniu zasilania w energię elektryczną do budynku poprzez wyłączenie bezpieczników w skrzynce przyłączeniowej oraz podaniu czterech prądów gaśniczych wody w natarciu i dwa prądy gaśnicze wody w obronie na pozostałą część budynku. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono ewakuację mienia znajdującego się w pomieszczeniach mieszkalnych.

Po lokalizacji pożaru przystąpiono do wyrzucania nadpalonych elementów składowanych na poddaszu. Działania związane z dogaszaniem konstrukcji dachu i materiałów zgromadzonych na poddaszu prowadzono przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej. Po dokładnym sprawdzeniu budynku akcję zakończono. W wyniku działań zastępów straży pożarnej uratowano budynek mieszkalny wraz z  wyposażeniem.

W działaniach gaśniczych brało udział 8 zastępów straży pożarnej i 27 strażaków, w tym 1 zastęp OSP Kielce Niewachlów.

 

Opracowanie:  st. ogn. Małgorzata Plech

Zdjęcia: archiwum JRG PSP Nr 3 w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 20

Odwiedzin od 28.12.2018 9137

* 19.01.2019 r. Sandomierz, ul. Lwowska. Około godziny 09:08 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kpp dwóm poszkodowanym osobom, odłączeniu akumulatorów oraz zakręceniu butli LPG w pojazdach. Pojazdami podróżowało łącznie 5 osób. 2 osoby zostałe zabrane do szpitala. * W działaniach udział brały 2 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 18.01.2019 r. m.Knapówka, powiat włoszczowski. Około godziny 19:02 doszło do wypadku samochodu osobowego marki Toyota Corolla. Poszkodowane zostały 3 osoby, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci: wsparcia psychicznego ( 3 osoby) oraz założeniu kołnierzy ortopedycznych (2 osobom). Osoby przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia ZRM, który dwie z nich zabrał do szpitala. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * 17.01.2019 r. Sędziszów powiat jędrzejowski. Około godziny 06:10 doszło do wypadku samochodu osobowego. Poszkodowana została jedna osoba. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Zabezpieczoną przekazali Pogotowiu Ratunkowemu przybyłemu na miejsce zdarzenia. Równocześnie strażacy zajęli się stroną techniczną wypadku. W działaniach brało udział 4 zastępy Straży Pożarnej. * * * * * *