2018-11-08 | Jednostka: KM PSP Kielce

6 listopada 2018 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Kielcach przy ul. Biesak. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem objęty jest garaż wraz ze znajdującym się w nim pojazdem dostawczym oraz całe poddasze budynku jednorodzinnego. W chwili przybycia strażaków na miejsce zdarzenia nikt nie wymagał pomocy medycznej, mieszkańcy posesji opuścili budynek o własnych siłach po nieudanej próbie gaszenia ognia.

Działania Straży Pożarnej polegały na odłączeniu zasilania w energię elektryczną do budynku poprzez wyłączenie bezpieczników w skrzynce przyłączeniowej oraz podaniu czterech prądów gaśniczych wody w natarciu i dwa prądy gaśnicze wody w obronie na pozostałą część budynku. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono ewakuację mienia znajdującego się w pomieszczeniach mieszkalnych.

Po lokalizacji pożaru przystąpiono do wyrzucania nadpalonych elementów składowanych na poddaszu. Działania związane z dogaszaniem konstrukcji dachu i materiałów zgromadzonych na poddaszu prowadzono przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej. Po dokładnym sprawdzeniu budynku akcję zakończono. W wyniku działań zastępów straży pożarnej uratowano budynek mieszkalny wraz z  wyposażeniem.

W działaniach gaśniczych brało udział 8 zastępów straży pożarnej i 27 strażaków, w tym 1 zastęp OSP Kielce Niewachlów.

 

Opracowanie:  st. ogn. Małgorzata Plech

Zdjęcia: archiwum JRG PSP Nr 3 w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 14.11.2018r. Skotniki, pow. sandomierski. Około 19:17 zastępy Straży Pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w którym mężczyzna został przynieciony przez ciągnik rolniczy. Po dojeździe na miejsce KDR podjął dezycję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podniesieniu ciągnika w celu wydobycia poszkodowanego mężczyny. W tym samym czasie na miejscu pojawił się ZRM. O godzinie 19:42 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja. * 12.11.2018r. Kielce. Około godz. 12:45 doszło do koliizji z udziałem 3 samochodów osobowych. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sorbcji plamy substancji ropopochodnej powstałej na jezdni w wyniku zdarzenia oraz udzieleniu KPP jednemu z podróżujących. W działaniach brał udział jeden zastęp straży pożarnej oraz inne służby. * 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * * * *