2018-11-08 | Jednostka: KM PSP Kielce

6 listopada 2018 roku do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Kielcach przy ul. Biesak. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem objęty jest garaż wraz ze znajdującym się w nim pojazdem dostawczym oraz całe poddasze budynku jednorodzinnego. W chwili przybycia strażaków na miejsce zdarzenia nikt nie wymagał pomocy medycznej, mieszkańcy posesji opuścili budynek o własnych siłach po nieudanej próbie gaszenia ognia.

Działania Straży Pożarnej polegały na odłączeniu zasilania w energię elektryczną do budynku poprzez wyłączenie bezpieczników w skrzynce przyłączeniowej oraz podaniu czterech prądów gaśniczych wody w natarciu i dwa prądy gaśnicze wody w obronie na pozostałą część budynku. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono ewakuację mienia znajdującego się w pomieszczeniach mieszkalnych.

Po lokalizacji pożaru przystąpiono do wyrzucania nadpalonych elementów składowanych na poddaszu. Działania związane z dogaszaniem konstrukcji dachu i materiałów zgromadzonych na poddaszu prowadzono przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej. Po dokładnym sprawdzeniu budynku akcję zakończono. W wyniku działań zastępów straży pożarnej uratowano budynek mieszkalny wraz z  wyposażeniem.

W działaniach gaśniczych brało udział 8 zastępów straży pożarnej i 27 strażaków, w tym 1 zastęp OSP Kielce Niewachlów.

 

Opracowanie:  st. ogn. Małgorzata Plech

Zdjęcia: archiwum JRG PSP Nr 3 w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 137

Odwiedzin od 28.12.2018 103415

* 24.08.2019 r. Jędrzejów ul. Nowa. Około godziny 11:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie w samochodach, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej.23.08.2019 r. Miłków, pow. ostrowiecki. Około godziny 22:07 doszło do wypadku samochodu osobowego, który uderzył w przepust na DK9. Pojazdem podróżowało 5 osób. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do 5 osób uwięzionych w pojeździe oraz ewakuacji poszkodowanych wspólnie z ZRM na zewnątrz samochodu. 4 osoby zostały zabrane do szpitala, śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Na czas działań ruch na DK9 został wstrzymany. W działaniach udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 22.08.2019 r. Starachowice. Około godziny 15:47 doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. Uczestnicy wypadku zostali zbadani przez ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brało udział 2 zastępy straży pożarnej - 7 ratowników. * 21.08.2019 r. Przezwody pow. sandomierski. Około godziny 15:20 doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, następnie przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie pojazdów, zabezpieczyli płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * * *