2018-11-07 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Św.

6 listopada 2018 roku około godz. 22.30 doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym, socjalnym należącym do Urzędu Miasta przy ul. Mostowej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niestety w wyniku pożaru jedna osoba zmarła. Po dojeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, że pożarem objęte było jedno z 4 lokali mieszkalnych znajdujących się w budynku. Mieszkańcy lokali nieobjętych pożarem, ewakuowali się na zewnątrz budynku przez przybyciem strażaków (5 osób).

Działania straży pożarnej polegały na natychmiastowym ugaszeniu pożaru oraz oddymieniu pomieszczeń z jednoczesnym przeszukaniem pod kątem osób poszkodowanych. W trakcie prowadzonych czynności gaśniczych strażacy w jednym z pomieszczeń znaleźli spalone zwłoki człowieka. Innych osób nie znaleziono. Akcja ratunkowa trwała prawie 3 godziny. Udział w niej wzięło 4 samochody ratowniczo- gaśnicze. Mieszkańcami budynku, w którym doszło do pożaru zajęli się pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Ostrowiec Św. Na miejsce zdarzenia przybył prezydent miasta Ostrowiec Św., a także prokurator w celu wyjaśnienia przyczyn zdarzenia.

Opracowanie: kpt. Sebastian Klaus, KP PSP Ostrowiec Św.

Zdjęcia: st. kpt. Radosław Sidor, KP PSP Ostrowiec Św.

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 14.11.2018r. Skotniki, pow. sandomierski. Około 19:17 zastępy Straży Pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w którym mężczyzna został przynieciony przez ciągnik rolniczy. Po dojeździe na miejsce KDR podjął dezycję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podniesieniu ciągnika w celu wydobycia poszkodowanego mężczyny. W tym samym czasie na miejscu pojawił się ZRM. O godzinie 19:42 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja. * 12.11.2018r. Kielce. Około godz. 12:45 doszło do koliizji z udziałem 3 samochodów osobowych. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sorbcji plamy substancji ropopochodnej powstałej na jezdni w wyniku zdarzenia oraz udzieleniu KPP jednemu z podróżujących. W działaniach brał udział jeden zastęp straży pożarnej oraz inne służby. * 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * * * *