2018-11-04 | Jednostka: KP PSP Starachowice

3 listopada 2018 roku około godziny 21:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na ulicy Podłaziska w miejscowości Lipie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Opel Vectra zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W zniszczonym pojeździe znajdował się kierowca, a dwie osoby, które samodzielnie opuściły samochód były pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. 

Działania zastępów polegały na użyciu sprzętu hydraulicznego w celu wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. U ewakuowanego z pojazdu mężczyzny z uwagi na brak czynności życiowych zastosowano resuscytację krążeniowo- oddechową. Niestety intensywne działania zespołu ratownictwa medycznego okazały się bezskuteczne - lekarz pogotowia stwierdził zgon.

W trakcie prowadzonych działań policjanci poinformowali, że pojazdem podróżowało 5 osób, w skutek czego przystąpiono do przeszukania terenu leśnego przylegającego do miejsca zdarzenia. Poszukiwania pozostałych osób nie przyniosły rezultatu. W toku dalszych czynności operacyjnych policji okazało się, że w pojeździe w chwili zderzenia znajdowało się łącznie osiem osób, z których pięcioro samodzielnie dotarło do szpitalnego oddziału ratunkowego.

W działaniach udział wzięły 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starachowicach oraz OSP Lubienia.

Opracowanie: mł. asp. Bartosz Wojteczek
Zdjęcia: kpt. Jarosław Sobczak

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 154

Odwiedzin od 28.12.2018 103432

* 24.08.2019 r. Jędrzejów ul. Nowa. Około godziny 11:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie w samochodach, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej.23.08.2019 r. Miłków, pow. ostrowiecki. Około godziny 22:07 doszło do wypadku samochodu osobowego, który uderzył w przepust na DK9. Pojazdem podróżowało 5 osób. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do 5 osób uwięzionych w pojeździe oraz ewakuacji poszkodowanych wspólnie z ZRM na zewnątrz samochodu. 4 osoby zostały zabrane do szpitala, śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Na czas działań ruch na DK9 został wstrzymany. W działaniach udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 22.08.2019 r. Starachowice. Około godziny 15:47 doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. Uczestnicy wypadku zostali zbadani przez ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brało udział 2 zastępy straży pożarnej - 7 ratowników. * 21.08.2019 r. Przezwody pow. sandomierski. Około godziny 15:20 doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, następnie przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie pojazdów, zabezpieczyli płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * * *