2018-11-04 | Jednostka: KP PSP Starachowice

3 listopada 2018 roku około godziny 21:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego na ulicy Podłaziska w miejscowości Lipie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Opel Vectra zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W zniszczonym pojeździe znajdował się kierowca, a dwie osoby, które samodzielnie opuściły samochód były pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. 

Działania zastępów polegały na użyciu sprzętu hydraulicznego w celu wykonaniu dostępu do poszkodowanego kierowcy, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. U ewakuowanego z pojazdu mężczyzny z uwagi na brak czynności życiowych zastosowano resuscytację krążeniowo- oddechową. Niestety intensywne działania zespołu ratownictwa medycznego okazały się bezskuteczne - lekarz pogotowia stwierdził zgon.

W trakcie prowadzonych działań policjanci poinformowali, że pojazdem podróżowało 5 osób, w skutek czego przystąpiono do przeszukania terenu leśnego przylegającego do miejsca zdarzenia. Poszukiwania pozostałych osób nie przyniosły rezultatu. W toku dalszych czynności operacyjnych policji okazało się, że w pojeździe w chwili zderzenia znajdowało się łącznie osiem osób, z których pięcioro samodzielnie dotarło do szpitalnego oddziału ratunkowego.

W działaniach udział wzięły 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Starachowicach oraz OSP Lubienia.

Opracowanie: mł. asp. Bartosz Wojteczek
Zdjęcia: kpt. Jarosław Sobczak

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 14.11.2018r. Skotniki, pow. sandomierski. Około 19:17 zastępy Straży Pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w którym mężczyzna został przynieciony przez ciągnik rolniczy. Po dojeździe na miejsce KDR podjął dezycję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podniesieniu ciągnika w celu wydobycia poszkodowanego mężczyny. W tym samym czasie na miejscu pojawił się ZRM. O godzinie 19:42 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja. * 12.11.2018r. Kielce. Około godz. 12:45 doszło do koliizji z udziałem 3 samochodów osobowych. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sorbcji plamy substancji ropopochodnej powstałej na jezdni w wyniku zdarzenia oraz udzieleniu KPP jednemu z podróżujących. W działaniach brał udział jeden zastęp straży pożarnej oraz inne służby. * 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * * * *