2018-11-02 | Jednostka: KP PSP Starachowice

2 listopada 2018 roku o godz. 00:45 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze w tartaku przy ul. Św. Rocha w Wąchocku. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów Państwowej Straży Pożarnej i ochotniczych straży pożarnych potwierdzono, że pożarem objęty jest dach na budynku kotłowni.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie podaniu prądu wody w natarciu na pożar oraz prądu wody w obronie sąsiedniego budynku produkcyjnego. Sprawnie zrealizowane działania pozwoliły ograniczyć rozprzestrzenianie się ognia, a w dalszej kolejności ugasić pożar. Następnie oddymiono pomieszczenie kotłowni i dokonano częściowej rozbiórki więźby dachowej. Za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono obiekt w celu zlokalizowania ewentualnych ukrytych zarzewi ognia.

Szybka akcja strażaków pozwoliła uratować budynek produkcyjny, a co za tym idzie zminimalizować straty. W akcji gaśniczej udział wzięły 4 zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Starachowicach oraz OSP Wąchock i OSP Wielka Wieś - łącznie 23 strażaków.

Opracowanie: mł. asp. Daniel Lipczyński
Zdjęcia: mł. asp. Daniel Lipczyński

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 14.11.2018r. Skotniki, pow. sandomierski. Około 19:17 zastępy Straży Pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w którym mężczyzna został przynieciony przez ciągnik rolniczy. Po dojeździe na miejsce KDR podjął dezycję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podniesieniu ciągnika w celu wydobycia poszkodowanego mężczyny. W tym samym czasie na miejscu pojawił się ZRM. O godzinie 19:42 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja. * 12.11.2018r. Kielce. Około godz. 12:45 doszło do koliizji z udziałem 3 samochodów osobowych. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sorbcji plamy substancji ropopochodnej powstałej na jezdni w wyniku zdarzenia oraz udzieleniu KPP jednemu z podróżujących. W działaniach brał udział jeden zastęp straży pożarnej oraz inne służby. * 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * * * *