2018-11-03 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

31 października 2018 roku zmiana służbowa z JRG PSP w Busku- Zdroju wraz z jednostkami OSP Nowy Korczyn i OSP Stary Korczyn włączonymi do krajowego systemu ratowniczo- gaśniczego przeprowadziła ćwiczenia taktyczno- bojowe w obiekcie Domu Dziecka w Winiarach, gm. Nowy Korczyn.

Głównym celem było zapoznanie się uczestników ćwiczeń ze specyfiką obiektu oraz z występującymi w nim zagrożeniami. Kolejnym etapem było przeprowadzenie symulowanej akcji ratowniczej na terenie obiektu. Działania polegały na ugaszeniu pożaru, który powstał w jednym z pokoi znajdujących się na poddaszu budynku, a także ewakuacji osoby nieprzytomnej i udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nad przebiegiem ćwiczeń czuwał dowódca JRG PSP w Busku- Zdroju bryg. Zbigniew Dziurewicz oraz dyrektor placówki Pan Piotr Zeljaś. Po zakończeniu ćwiczeń nastąpiło ich omówienie i posumowanie.

Opracowanie: mł. asp. Sebastian Machnicki

Zdjęcia: KP PSP Busko-Zdrój

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 156

Odwiedzin od 28.12.2018 103434

* 24.08.2019 r. Jędrzejów ul. Nowa. Około godziny 11:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie w samochodach, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej.23.08.2019 r. Miłków, pow. ostrowiecki. Około godziny 22:07 doszło do wypadku samochodu osobowego, który uderzył w przepust na DK9. Pojazdem podróżowało 5 osób. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do 5 osób uwięzionych w pojeździe oraz ewakuacji poszkodowanych wspólnie z ZRM na zewnątrz samochodu. 4 osoby zostały zabrane do szpitala, śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Na czas działań ruch na DK9 został wstrzymany. W działaniach udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 22.08.2019 r. Starachowice. Około godziny 15:47 doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. Uczestnicy wypadku zostali zbadani przez ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brało udział 2 zastępy straży pożarnej - 7 ratowników. * 21.08.2019 r. Przezwody pow. sandomierski. Około godziny 15:20 doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, następnie przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie pojazdów, zabezpieczyli płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * * *