2018-11-03 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

31 października 2018 roku zmiana służbowa z JRG PSP w Busku- Zdroju wraz z jednostkami OSP Nowy Korczyn i OSP Stary Korczyn włączonymi do krajowego systemu ratowniczo- gaśniczego przeprowadziła ćwiczenia taktyczno- bojowe w obiekcie Domu Dziecka w Winiarach, gm. Nowy Korczyn.

Głównym celem było zapoznanie się uczestników ćwiczeń ze specyfiką obiektu oraz z występującymi w nim zagrożeniami. Kolejnym etapem było przeprowadzenie symulowanej akcji ratowniczej na terenie obiektu. Działania polegały na ugaszeniu pożaru, który powstał w jednym z pokoi znajdujących się na poddaszu budynku, a także ewakuacji osoby nieprzytomnej i udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Nad przebiegiem ćwiczeń czuwał dowódca JRG PSP w Busku- Zdroju bryg. Zbigniew Dziurewicz oraz dyrektor placówki Pan Piotr Zeljaś. Po zakończeniu ćwiczeń nastąpiło ich omówienie i posumowanie.

Opracowanie: mł. asp. Sebastian Machnicki

Zdjęcia: KP PSP Busko-Zdrój

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 14.11.2018r. Skotniki, pow. sandomierski. Około 19:17 zastępy Straży Pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w którym mężczyzna został przynieciony przez ciągnik rolniczy. Po dojeździe na miejsce KDR podjął dezycję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podniesieniu ciągnika w celu wydobycia poszkodowanego mężczyny. W tym samym czasie na miejscu pojawił się ZRM. O godzinie 19:42 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja. * 12.11.2018r. Kielce. Około godz. 12:45 doszło do koliizji z udziałem 3 samochodów osobowych. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sorbcji plamy substancji ropopochodnej powstałej na jezdni w wyniku zdarzenia oraz udzieleniu KPP jednemu z podróżujących. W działaniach brał udział jeden zastęp straży pożarnej oraz inne służby. * 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * * * *