2018-10-11 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

10 października 2018 roku w godzinach rannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Busku- Zdroju wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w miejscowości Ostrowce. Dyżurny do zdarzenia zadysponował jeden zastęp JRG PSP z Buska- Zdroju oraz zastęp OSP Błotnowola. Po dojeździe na miejsce jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pali się samochód osobowy wyposażony w instalację LPG stojący w bliskiej odległości od ściany budynku mieszkalnego.

Działania zastępu straży polegały na podaniu jednego prądu wody na palący się samochód oraz jednego prądu wody w obronie elewacji budynku poddanej wysokiej temperaturze w wyniku powstałego pożaru. Po ugaszeniu  samochodu dokonano kontroli ściany budynku w celu wykluczenia ukrytych ognisk pożaru pod elewacją budynku oraz poddano kontroli pomieszczenia budynku mieszkalnego w celu wykluczenia gazów trujących powstałych w wyniku spalania. W obydwu przypadkach wyniki były negatywne.

Opracowanie: st. kpt. Piotr Dziedzic

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 89

Odwiedzin od 28.12.2018 33795

* 17.03.2019 r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 70 pożarów suchych traw na nieużytkach. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 151 zastępów Straży Pożarnej. 16.03.2019 r. Psary-Kąty, pow. kielecki. Około godziny 22:08 doszło do wypadku drogowego, w którym samochód osobowy wypadł z zakrętu drogi i znalazł się poza pasem jezdni na boisku sportowym.W wyniku zdarzenia kierowca samochodu osobowego został uwięziony w pojeździe.Poszkodowanego uwolniono przy użyciu narzędzi hydraulicznych.W akcji ratowniczej brały udział 4 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * *