2018-10-09 | Jednostka: Redaktor KP PSP Pińczów

9 października 2018 roku tuż po godzinie 14:30 stanowisko kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Cichej w Pińczowie. Do zdarzenia zadysponowano samochód gaśniczy pińczowskiej jednostki. Strażacy po przybyciu na miejsce zastali pożar palnego ocieplenia budynku mieszkalnego w bezpośrednim sąsiedztwie przyłącza instalacji elektrycznej dla obiektu. W chwili przybycia zastępu strażaków kobieta przebywająca w budynku z dzieckiem w wieku przedszkolnym opuściła zagrożony dom, nie odnosząc żadnych obrażeń.

Ratownicy przy użycia prądów gaśniczych dwutlenku węgla, a następnie wody nie dopuścili do rozwoju pożaru na zagrożony budynek. Z uwagi na ukryte zarzewia pożaru konieczne były prace rozbiórkowe elewacji budynku mieszkalnego. Strażacy po zakończonej akcji gaśniczej za pomocą specjalistycznej kamery termowizyjnej monitorowali elewację budynku do czasu uzyskania pewności, że nic nie zagraża już mieszkańcom. Konieczna była również wentylacja budynku z uwagi na niebezpieczny poziom tlenku węgla w pomieszczeniach.

 

Opracowanie: kpt. Paweł Obważanek

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Pińczowie

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 9

Odwiedzin od 28.12.2018 35999

* 23.03.2019r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 111 pożarów traw na nieużytkach. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 213 zastępów oraz 1032 strażaków. 22.03.2019r. Kielce ul. Husarska. Około godziny 17:44 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia poprzez odłączenie prądu w pojazdach, usunięciu płynów eksploatacyjnych, zabezpieczenie pojazdów. W działaniach brał udział 1 zastęp Straży Pożarnej. *