2018-09-14 | Jednostka: KP PSP Opatów

13.09.2018 roku w godzinach rannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie wpłynęła informacja o wypadku w miejscowości Grocholice, gm. Sadowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.  Jeden z pojazdów Nissan Primera znajdował się na jezdni. Drugi samochód Ford Mondeo po zderzeniu z Nissanem uderzył w betonowy słup energetyczny i znajdował się poza jezdnią na poboczu drogi.  Kierujące samochodami  kobiety, które same podróżowały, znajdowały się poza pojazdami.  Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu zaworu zbiornika z gazem w samochodzie  Nissan.  Jednocześnie udzielono pomocy przedmedycznej obu kobietom. Kierującej Nissanem założono opatrunek oraz ustabilizowano odcinek szyjny kręgosłupa. Ponadto obu kobietom udzielono wsparcia psychicznego. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przebadał obie kobiety, do szpitala została zabrana kierująca samochodem Nissan. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję, zebrano rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne i usunięto pozostałości powypadkowe. W działaniach trwających 3 godziny uczestniczyły 3 zastępy  PSP oraz  zastęp OSP Wszechświęte.

Opracowanie: mł. bryg. Mirosław Wicha

Zdjęcia: asp. sztab. Marcin Pater

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 142

Odwiedzin od 28.12.2018 103420

* 24.08.2019 r. Jędrzejów ul. Nowa. Około godziny 11:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy poszkodowanym, równocześnie zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie w samochodach, zebrali rozlane płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział dwa zastępy Straży Pożarnej.23.08.2019 r. Miłków, pow. ostrowiecki. Około godziny 22:07 doszło do wypadku samochodu osobowego, który uderzył w przepust na DK9. Pojazdem podróżowało 5 osób. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do 5 osób uwięzionych w pojeździe oraz ewakuacji poszkodowanych wspólnie z ZRM na zewnątrz samochodu. 4 osoby zostały zabrane do szpitala, śmierć na miejscu poniosła jedna osoba. Na czas działań ruch na DK9 został wstrzymany. W działaniach udział brało 6 zastępów Straży Pożarnej oraz inne służby. * 22.08.2019 r. Starachowice. Około godziny 15:47 doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. Uczestnicy wypadku zostali zbadani przez ZRM. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i zebraniu rozlanych płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu. W działaniach brało udział 2 zastępy straży pożarnej - 7 ratowników. * 21.08.2019 r. Przezwody pow. sandomierski. Około godziny 15:20 doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierujący motocyklem. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, następnie przekazali Pogotowiu Ratunkowemu. Równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia, odłączyli zasilanie pojazdów, zabezpieczyli płyny eksploatacyjne. W działaniach brały udział 3 zastępy Straży Pożarnej. * * * * *