2018-09-14 | Jednostka: KP PSP Opatów

13.09.2018 roku w godzinach rannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie wpłynęła informacja o wypadku w miejscowości Grocholice, gm. Sadowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.  Jeden z pojazdów Nissan Primera znajdował się na jezdni. Drugi samochód Ford Mondeo po zderzeniu z Nissanem uderzył w betonowy słup energetyczny i znajdował się poza jezdnią na poboczu drogi.  Kierujące samochodami  kobiety, które same podróżowały, znajdowały się poza pojazdami.  Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu zaworu zbiornika z gazem w samochodzie  Nissan.  Jednocześnie udzielono pomocy przedmedycznej obu kobietom. Kierującej Nissanem założono opatrunek oraz ustabilizowano odcinek szyjny kręgosłupa. Ponadto obu kobietom udzielono wsparcia psychicznego. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przebadał obie kobiety, do szpitala została zabrana kierująca samochodem Nissan. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję, zebrano rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne i usunięto pozostałości powypadkowe. W działaniach trwających 3 godziny uczestniczyły 3 zastępy  PSP oraz  zastęp OSP Wszechświęte.

Opracowanie: mł. bryg. Mirosław Wicha

Zdjęcia: asp. sztab. Marcin Pater

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 14.11.2018r. Skotniki, pow. sandomierski. Około 19:17 zastępy Straży Pożarnej zostały zadysponowane do zdarzenia w którym mężczyzna został przynieciony przez ciągnik rolniczy. Po dojeździe na miejsce KDR podjął dezycję o zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podniesieniu ciągnika w celu wydobycia poszkodowanego mężczyny. W tym samym czasie na miejscu pojawił się ZRM. O godzinie 19:42 lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej, ZRM oraz Policja. * 12.11.2018r. Kielce. Około godz. 12:45 doszło do koliizji z udziałem 3 samochodów osobowych. Działania ratowników PSP polegały na zabezpieczeniu instalacji elektrycznej w pojazdach, sorbcji plamy substancji ropopochodnej powstałej na jezdni w wyniku zdarzenia oraz udzieleniu KPP jednemu z podróżujących. W działaniach brał udział jeden zastęp straży pożarnej oraz inne służby. * 11.11.2018r. Rzepin Pierwszy, pow. starachowicki. Około godz. 14:51 zastępy JRG Starachowice zostały zadysponowane do zderzenia dwóch samochodów osobowych na DW 756 . Pojazdami podróżowali wyłącznie kierowcy. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Będący na miejscu ZRM podjął decyzję o zabraniu 2 kobiet do szpitala w celu dalszych badań. W działaniach udział brało 3 zastępy Straży Pożarnej oraz inne służby. * 10.11.2018r. Fidor, pow. konecki. Około godziny 15:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. W wyniku zdarzenia poszkodowana została osoba kierujęca autem. W działaniach brały udział 2 zastepy straży pożarnej oraz inne służby. * * * *