2018-09-14 | Jednostka: KP PSP Opatów

13.09.2018 roku w godzinach rannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie wpłynęła informacja o wypadku w miejscowości Grocholice, gm. Sadowie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.  Jeden z pojazdów Nissan Primera znajdował się na jezdni. Drugi samochód Ford Mondeo po zderzeniu z Nissanem uderzył w betonowy słup energetyczny i znajdował się poza jezdnią na poboczu drogi.  Kierujące samochodami  kobiety, które same podróżowały, znajdowały się poza pojazdami.  Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, zakręceniu zaworu zbiornika z gazem w samochodzie  Nissan.  Jednocześnie udzielono pomocy przedmedycznej obu kobietom. Kierującej Nissanem założono opatrunek oraz ustabilizowano odcinek szyjny kręgosłupa. Ponadto obu kobietom udzielono wsparcia psychicznego. Przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego przebadał obie kobiety, do szpitala została zabrana kierująca samochodem Nissan. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję, zebrano rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne i usunięto pozostałości powypadkowe. W działaniach trwających 3 godziny uczestniczyły 3 zastępy  PSP oraz  zastęp OSP Wszechświęte.

Opracowanie: mł. bryg. Mirosław Wicha

Zdjęcia: asp. sztab. Marcin Pater

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *