2018-09-14 | Jednostka: KP PSP Staszów

13 września 2018 roku w godzinach wieczornych w miejscowości Rybitwy doszło do pożaru kuchni w budynku mieszkalnym.  W momencie dojazdu zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej pożarem  objęte było pomieszczenie kuchni (okap oraz szafki znajdujące się nad kuchenka gazową), osoby przebywające w nim znajdowały się na zewnątrz.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, odłączeniu energii elektrycznej do budynku, użyciu gaśnicy proszkowej oraz wyniesieniu butli z gazem propan- butan. W trakcie prowadzonych działań ratowniczych udzielono kwalifikowanej pomocy przedmedycznej dwóm osobom,a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po ugaszeniu pożaru budynek został oddymiony i przewietrzony. Po  zakończeniu działań obiekt został sprawdzony miernikiem wielogazowym na obecność gazów niebezpiecznych oraz za pomocą kamery termowizyjnej. W działaniach ratowniczych brało udział 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Staszowie oraz 2 zastępy z  jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

 

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Stawiarz, KP PSP Staszów

Zdjęcia:  mł. kpt. Piotr Suliborski, KP  PSP Staszów

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *