10.07.2018 roku około godziny 20.24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Busku- Zdroju wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza nieużytkowanego zajazdu w miejscowości Szczeglin, gmina Stopnica.

Dyżurny do zdarzenia zadysponował cztery zastępy z JRG PSP z Buska- Zdroju oraz sześć jednostek OSP włączonych do KSRG z gminy Stopnica i Pacanów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pożarem objęty jest dach oraz poddasze na części restauracyjnej nieużytkowanego budynku. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu łącznie ośmiu  prądów wody w natarciu i obronie na palący się obiekt. Zasilanie budynku w energię elektryczną, jak również gazową zostało odłączone przez pogotowie energetyczne i gazowe. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przeszukiwania pomieszczeń budynku celem wykluczenia przebywania w nich osób oraz rozbiórki części nadpalonej więźby dachowej i dogaszaniu jej wodą. Wykorzystując kamerę termowizyjną dogaszono poddasze. Po zakończonych działaniach wszystkie pomieszczenia budynku sprawdzono miernikiem wielogazowym GasAlert w celu wykluczenia obecności gazów niebezpiecznych.

W działaniach ratowniczo- gaśniczych udział brało 10 zastępów straży pożarnych oraz 43 strażaków.

 

Opracowanie: kpt. Jarosław Baran

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 15.07.2018. Zawidza pow. sandomierski. Około godz. 10:30 samochód osobowy na łuku jezdni wypadł z drogi przewracając się na lewy bok. Samochodem podróżowało 3 osoby. Dwie były pod opieką Pogotowia Ratunkowego. Trzecią osobę poszkodowaną, strażacy po stabilizacji pojazdu , wydobyli przy pomocy hydraulicznego sprzętu do ratownictwa drogowego. Wszystkie trzy osoby zostały zabrane do szpitala. W działaniach brały udział 4 zastępy Straży Pożarnej.14.07.2018 r. Olszownica pow. opatowski, DK nr 74. Około godz. 14 doszło do wypadku samochodu osobowego Toyota Avensis, którym podróżowało 5 osób ( w tym troje dzieci). Pojazd zjechał do rowu i uderzył w przepust. Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu jednej z poszkodowanych osób z pojazdu i przekazaniu jej przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Pozostałe 4 osoby również zostały zabrane na obserwację do szpitala. 13.07.2018 r. Kielce. ul. Łódzka o godz. 13.20 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki Dacia Logan i Opel Vectra. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, którzy samodzielnie opuścili pojazdy. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP kierowcy Opla, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji powstałych wycieków. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do koszar. * *