10.07.2018 roku około godziny 20.24 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Busku- Zdroju wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza nieużytkowanego zajazdu w miejscowości Szczeglin, gmina Stopnica.

Dyżurny do zdarzenia zadysponował cztery zastępy z JRG PSP z Buska- Zdroju oraz sześć jednostek OSP włączonych do KSRG z gminy Stopnica i Pacanów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że pożarem objęty jest dach oraz poddasze na części restauracyjnej nieużytkowanego budynku. Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu łącznie ośmiu  prądów wody w natarciu i obronie na palący się obiekt. Zasilanie budynku w energię elektryczną, jak również gazową zostało odłączone przez pogotowie energetyczne i gazowe. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do przeszukiwania pomieszczeń budynku celem wykluczenia przebywania w nich osób oraz rozbiórki części nadpalonej więźby dachowej i dogaszaniu jej wodą. Wykorzystując kamerę termowizyjną dogaszono poddasze. Po zakończonych działaniach wszystkie pomieszczenia budynku sprawdzono miernikiem wielogazowym GasAlert w celu wykluczenia obecności gazów niebezpiecznych.

W działaniach ratowniczo- gaśniczych udział brało 10 zastępów straży pożarnych oraz 43 strażaków.

 

Opracowanie: kpt. Jarosław Baran

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *