2018-05-10 | Jednostka: kp psp sandomierz

9 maja 2018 roku o godzinie 17:37 do stanowiska kierowania KP PSP w Sandomierzu wpłynęła informacja o wypadku ciągnika siodłowego z naczepą w miejscowości Pęchów gmina Klimontów. Po dojeździe pierwszego zastępu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że na prostym odcinku drogi krajowej nr 9 doszło do wypadku samochodu ciężarowego przewożącego ładunek jabłek, które rozsypane były na odcinku około 50 metrów. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy i odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe. W ciągniku siodłowym został uszkodzony bak, z którego wyciekał olej napędowy, ratownicy podłożyli pojemniki pod uszkodzone zbiorniki ograniczając wyciek. Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego przekazano poszkodowanego pod opiekę ratowników ZRM.

Po czynnościach dochodzeniowych policji samochód ciężarowy został postawiony na koła, a następnie odholowany. Właściciel uszkodzono pojazdu podstawił samochód zastępczy w celu załadunku rozsypanego towaru, który przy pomocy koparki i pracowników został zebrany.  Po odholowaniu uprzątnięto jezdnię z rozbitych elementów oraz dokonano sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG Sandomierz i 2 zastępy z OSP Klimontów.

 

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Chmielewski, KP PSP Sandomierz

Zdjęcia: archiwum JRG PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 15.07.2018. Zawidza pow. sandomierski. Około godz. 10:30 samochód osobowy na łuku jezdni wypadł z drogi przewracając się na lewy bok. Samochodem podróżowało 3 osoby. Dwie były pod opieką Pogotowia Ratunkowego. Trzecią osobę poszkodowaną, strażacy po stabilizacji pojazdu , wydobyli przy pomocy hydraulicznego sprzętu do ratownictwa drogowego. Wszystkie trzy osoby zostały zabrane do szpitala. W działaniach brały udział 4 zastępy Straży Pożarnej.14.07.2018 r. Olszownica pow. opatowski, DK nr 74. Około godz. 14 doszło do wypadku samochodu osobowego Toyota Avensis, którym podróżowało 5 osób ( w tym troje dzieci). Pojazd zjechał do rowu i uderzył w przepust. Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu jednej z poszkodowanych osób z pojazdu i przekazaniu jej przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Pozostałe 4 osoby również zostały zabrane na obserwację do szpitala. 13.07.2018 r. Kielce. ul. Łódzka o godz. 13.20 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki Dacia Logan i Opel Vectra. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, którzy samodzielnie opuścili pojazdy. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP kierowcy Opla, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji powstałych wycieków. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do koszar. * *