2018-05-10 | Jednostka: kp psp sandomierz

9 maja 2018 roku o godzinie 17:37 do stanowiska kierowania KP PSP w Sandomierzu wpłynęła informacja o wypadku ciągnika siodłowego z naczepą w miejscowości Pęchów gmina Klimontów. Po dojeździe pierwszego zastępu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że na prostym odcinku drogi krajowej nr 9 doszło do wypadku samochodu ciężarowego przewożącego ładunek jabłek, które rozsypane były na odcinku około 50 metrów. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy i odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe. W ciągniku siodłowym został uszkodzony bak, z którego wyciekał olej napędowy, ratownicy podłożyli pojemniki pod uszkodzone zbiorniki ograniczając wyciek. Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego przekazano poszkodowanego pod opiekę ratowników ZRM.

Po czynnościach dochodzeniowych policji samochód ciężarowy został postawiony na koła, a następnie odholowany. Właściciel uszkodzono pojazdu podstawił samochód zastępczy w celu załadunku rozsypanego towaru, który przy pomocy koparki i pracowników został zebrany.  Po odholowaniu uprzątnięto jezdnię z rozbitych elementów oraz dokonano sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG Sandomierz i 2 zastępy z OSP Klimontów.

 

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Chmielewski, KP PSP Sandomierz

Zdjęcia: archiwum JRG PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * 17.09.2018 r.ok. godz. 16.20 w miejscowości Bilcza na trasie krajowej Nr 73 doszło do zderzenia motocykla Kawasaki Vulcan z samochodem osobowym Skoda Octavia. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące motocykle. Przybyli na miejsce strażacy udzielili tym osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poszkodowanych przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W działaniach udział brały 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * *