×

Błąd

Webmaster zablokował dostęp do tej strony i nie może zostać uruchomiona.

2018-05-10 | Jednostka: kp psp sandomierz

9 maja 2018 roku o godzinie 17:37 do stanowiska kierowania KP PSP w Sandomierzu wpłynęła informacja o wypadku ciągnika siodłowego z naczepą w miejscowości Pęchów gmina Klimontów. Po dojeździe pierwszego zastępu jednostek ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, że na prostym odcinku drogi krajowej nr 9 doszło do wypadku samochodu ciężarowego przewożącego ładunek jabłek, które rozsypane były na odcinku około 50 metrów. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy i odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe. W ciągniku siodłowym został uszkodzony bak, z którego wyciekał olej napędowy, ratownicy podłożyli pojemniki pod uszkodzone zbiorniki ograniczając wyciek. Po dojeździe na miejsce zespołu ratownictwa medycznego przekazano poszkodowanego pod opiekę ratowników ZRM.

Po czynnościach dochodzeniowych policji samochód ciężarowy został postawiony na koła, a następnie odholowany. Właściciel uszkodzono pojazdu podstawił samochód zastępczy w celu załadunku rozsypanego towaru, który przy pomocy koparki i pracowników został zebrany.  Po odholowaniu uprzątnięto jezdnię z rozbitych elementów oraz dokonano sorpcji i neutralizacji rozlanych płynów eksploatacyjnych.

W działaniach udział brały 3 zastępy z JRG Sandomierz i 2 zastępy z OSP Klimontów.

 

Opracowanie: st. kpt. Tomasz Chmielewski, KP PSP Sandomierz

Zdjęcia: archiwum JRG PSP Sandomierz

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.05.2018 r. Czarkowy pow. buski. Około godziny 11:00 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowały 4 osoby. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy wszystkim poszkodowanym, którzy zostali przekazani Pogotowiu Ratunkowemu. Równocześnie ratownicy zajęli się zabezpieczeniem technicznym pojazdów i przywróceniem przejezdności drogi powiatowej. W działaniach brało udział 5 zastępów Straży Pożarnej.18.05.2018r. Lipnica pow. jędrzejowski. O godzinie 12. 48 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie podróżujacej autem osobowym. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy straży pożarnej.17.05.2018r. Marczakowe Doły pow. kielecki, Autobus marki Scania Irizar przewożący grupę około 20 osób znajduje się poza jezdnią i utknął w grząskim gruncie. Autokar znajdował się na stromym wzgórzu, a pasażerowie byli poza pojazdem. Kierowca wielokrotnie próbował cofać autokarem w kierunku utwardzonej drogi, ale ze względu na podmokły grunt obsuwał się coraz niżej, aż do znacznego załamania terenu. Istniało ryzyko, że autobus może się ześliznąć przodem ze wzgórza. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wyciągnięciu autobusu z grząskiego gruntu za pomocą wciągarki linowej na drogę utwardzoną. W działaniach udział brało 2 zastępy Straży Pożarnej oraz Policja. * * *