2018-04-15 | Jednostka: KP PSP Opatów

15 kwietnia 2018r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Okalina-Kolonia gm. Opatów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy Skoda zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol policji i zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy poszkodowanym. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej za pomocą sprzętu burzącego. Niestety, mimo szybko podjętych działań ratowniczych, lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pasażer pojazdu po zaopatrzeniu został  przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe i przeszukaniu terenu wokół miejsca zdarzenia, aby wykluczyć udział kolejnych poszkodowanych. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 2 zastępy z JRG PSP Opatów.

Opracowanie: mł. bryg. Mirosław Wicha, KP PSP Opatów

Zdjęcia: mł. ogn. Rafał Kijanka, KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 183

Odwiedzin od 28.12.2018 36530

* 24.03.2019 r. Lesica pow. kielecki. Około godziny 16.20 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia pociągu pasażerskiego z samochodem osobowym. Samochodem podróżowało 3 osoby , które po przebadaniu przez Pogotowie Ratunkowe pozostały na miejscu zdarzenia. Pasażerowie pociągu również nie odnieśli obrażeń. Strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia odłączając zasilanie w pojeździe, oraz zebrali płyny eksploatacyjne pojazdu. W działaniach brało udział 5 zastępów Straży Pożarnej.23.03.2019r. W dniu dzisiejszym na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 111 pożarów traw na nieużytkach. W działaniach ratowniczo - gaśniczych udział brało 213 zastępów oraz 1032 strażaków. 22.03.2019r. Kielce ul. Husarska. Około godziny 17:44 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Pojazdami podróżowało 6 osób. Strażacy wraz z Pogotowiem Ratunkowym udzielili pomocy medycznej poszkodowanym, równocześnie strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia poprzez odłączenie prądu w pojazdach, usunięciu płynów eksploatacyjnych, zabezpieczenie pojazdów. W działaniach brał udział 1 zastęp Straży Pożarnej. *