2018-04-15 | Jednostka: KP PSP Opatów

15 kwietnia 2018r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Okalina-Kolonia gm. Opatów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy Skoda zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol policji i zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy poszkodowanym. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej za pomocą sprzętu burzącego. Niestety, mimo szybko podjętych działań ratowniczych, lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pasażer pojazdu po zaopatrzeniu został  przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe i przeszukaniu terenu wokół miejsca zdarzenia, aby wykluczyć udział kolejnych poszkodowanych. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 2 zastępy z JRG PSP Opatów.

Opracowanie: mł. bryg. Mirosław Wicha, KP PSP Opatów

Zdjęcia: mł. ogn. Rafał Kijanka, KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.04.2018r. Skarżysko - kam, około godz. 18:40 doszło do wypadku z udziałem 2 samochodów osobowych ( Seat Ibiza i Toyota Avensis). Samochodami podróżowało 5 osób ( 3 mężczyźni w Toyocie oraz kobieta z dzieckiem w Seacie). Jednemu z mężczyzn strażacy udzielili KPP i przekazali ZRM. W akcji ratowniczej brało udział 2 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * 18.04.2018r. Busko - Zdrój ul.Leszka Marcińca. Około godziny 12 :10 doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Strażacy ewakuowali trzy osoby z pojazdów, następnie przekazali poszkodowanych Pogotowiu Ratunkowemu. Osoby te zostały przewiezione do szpitala. W działaniach ratowniczych udział brały 4 zastępy Straży Pożarnej. 17.04.2018 r. Starachowice. Do KP PSP w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o osobie znajdującej się w studni na prywatnej posesji. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w studni znajduje się mężczyzna a obecny lekarz na miejscu wcześniej stwierdził zgon poszkodowanego. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia a następnie na prośbę prokuratury wydobyciu ciała mężczyzny przy pomocy sprzętu wysokościowego . W działaniach ratowniczych udział brały 2 zastępy Straży Pożarnej. Dalsze czynności prowadzi KPP w Starachowicach. * 16.04.2018r. Mąchocice Kapitulne. Na łuku drogi doszło do zderzenia samochodu osobowego Opel Astra i samochodu dostawczego. Jedna osoba ranna uwięziona w sam osobowym, wydobyta przez JOP i przekazana ZRM po czym została zabrana do szpitala. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej oraz inne służby. * * * *