2018-04-15 | Jednostka: KP PSP Opatów

15 kwietnia 2018r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Okalina-Kolonia gm. Opatów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy Skoda zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol policji i zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy poszkodowanym. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej za pomocą sprzętu burzącego. Niestety, mimo szybko podjętych działań ratowniczych, lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pasażer pojazdu po zaopatrzeniu został  przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe i przeszukaniu terenu wokół miejsca zdarzenia, aby wykluczyć udział kolejnych poszkodowanych. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 2 zastępy z JRG PSP Opatów.

Opracowanie: mł. bryg. Mirosław Wicha, KP PSP Opatów

Zdjęcia: mł. ogn. Rafał Kijanka, KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * 17.09.2018 r.ok. godz. 16.20 w miejscowości Bilcza na trasie krajowej Nr 73 doszło do zderzenia motocykla Kawasaki Vulcan z samochodem osobowym Skoda Octavia. W wyniku wypadku poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące motocykle. Przybyli na miejsce strażacy udzielili tym osobom kwalifikowanej pierwszej pomocy. Poszkodowanych przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W działaniach udział brały 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * * * *