2018-04-15 | Jednostka: KP PSP Opatów

15 kwietnia 2018r. w godzinach nocnych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Okalina-Kolonia gm. Opatów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód osobowy Skoda zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu zdarzenia obecny był patrol policji i zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy poszkodowanym. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wykonaniu dostępu do osoby uwięzionej za pomocą sprzętu burzącego. Niestety, mimo szybko podjętych działań ratowniczych, lekarz stwierdził zgon kierowcy. Pasażer pojazdu po zaopatrzeniu został  przetransportowany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. Dalsze działania polegały na odłączeniu akumulatora w pojeździe i przeszukaniu terenu wokół miejsca zdarzenia, aby wykluczyć udział kolejnych poszkodowanych. W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brały 2 zastępy z JRG PSP Opatów.

Opracowanie: mł. bryg. Mirosław Wicha, KP PSP Opatów

Zdjęcia: mł. ogn. Rafał Kijanka, KP PSP Opatów

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 15.07.2018. Zawidza pow. sandomierski. Około godz. 10:30 samochód osobowy na łuku jezdni wypadł z drogi przewracając się na lewy bok. Samochodem podróżowało 3 osoby. Dwie były pod opieką Pogotowia Ratunkowego. Trzecią osobę poszkodowaną, strażacy po stabilizacji pojazdu , wydobyli przy pomocy hydraulicznego sprzętu do ratownictwa drogowego. Wszystkie trzy osoby zostały zabrane do szpitala. W działaniach brały udział 4 zastępy Straży Pożarnej.14.07.2018 r. Olszownica pow. opatowski, DK nr 74. Około godz. 14 doszło do wypadku samochodu osobowego Toyota Avensis, którym podróżowało 5 osób ( w tym troje dzieci). Pojazd zjechał do rowu i uderzył w przepust. Działania przybyłych zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu jednej z poszkodowanych osób z pojazdu i przekazaniu jej przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Pozostałe 4 osoby również zostały zabrane na obserwację do szpitala. 13.07.2018 r. Kielce. ul. Łódzka o godz. 13.20 doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych marki Dacia Logan i Opel Vectra. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, którzy samodzielnie opuścili pojazdy. Działania przybyłych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP kierowcy Opla, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji powstałych wycieków. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do koszar. * *