2018-01-11 | Jednostka: KM PSP Kielce

10 stycznia 2018r. w miejscowości Szczecno gm. Daleszyce, doszło do pożaru dachu budynku jednorodzinnego. W chwili pożaru w domu przebywała jedna osoba - kobieta, która sama opuściła budynek nie odnosząc żadnych obrażeń. Po przybyciu na miejsce pogotowia ratunkowego, kobieta została przebadana i pozostała na miejscu zdarzenia.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu od budynku oraz zlokalizowaniu miejsca pożaru ukrytego, który rozwijał się pomiędzy płytami gipsowymi, a przekryciem dachowym. Niezwłocznie podano jeden prąd wody na palącą się więźbę, co pozwoliło na szybkie opanowanie pożaru jeszcze przed jego pełnym rozwojem.
Po dogaszeniu ognia całe miejsce pożaru sprawdzono kamerą termowizyjną stwierdzając brak zarzewi ognia. Rozebrany dach przykryto plandeką, którą udostępnił Urząd Miasta i Gminy w Daleszycach, a po zakończeniu działań zastępy powróciły do koszar.  

 

Opracowanie: asp. Marcin Pastuszka
Zdjęcia: Archiwum JRG PSP Nr 1 Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 21.09.2018r. Około godziny 15.30 w msc. Ruszcza-Płaszczyzna pow. sandomierski doszło do przewrócenia platformy sadowniczej podczas pracy. W wyniku zdarzenia 5 osób zostało zabranych do szpitala. Na miejscu ZRM, Policja, 4 zastępy Straży Pożarnej. * 19.09.2018 r. Około godziny 19.00 w msc. Górno, pow. kielecki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia ranna została jedna osoba. W akcji ratowniczej brało udział 5 zastępów straży pożarnej, Policja i ZRM. * 18.09.2018r. ok. godziny 14:53 w miejscowości Starachowice miał miejsce wypadek samochodu osobowego, którym podróżowały 3 osoby. W wyniku zdarzenia dwie kobiety zostały zabrane do szpitala, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP uczestnikom wypadku oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W zdarzeniu udział brało 3 zastępy PSP. * * * * * * * * *