2018-01-08 | Jednostka: KP PSP Busko-Zdrój

7 stycznia 2018 roku około godziny 13.50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Busku-Zdroju wpłynęła informacja o wydobywającym się z ziemi gazie w miejscowości Grzybów gmina Staszów. Po dojeździe pierwszych zastępów z JRG Staszów na miejsce okazało się, że nieszczelność zlokalizowana jest w miejscowości Rzędów gmina Tuczępy. Do zdarzenia zadysponowane zostały dodatkowe zastępy JRG Busko-Zdrój oraz 3 jednostki OSP z terenu gminy Tuczępy. Po zlokalizowaniu miejsca wydobywania się gazu ustalono, że prawdopodobnie nieszczelny jest gazociąg wysokiego ciśnienia.

Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy bezpiecznej, wstrzymaniu ruchu i odłączeniu zasilania w przebiegającej w pobliżu linii kolejowej oraz wyłączeniu z ruchu drogi gminnej przebiegającej w odległości około 5 metrów od miejsca zdarzenia. Najbliższe zabudowania znajdowały się w odległości około 160 metrów. Po wykonaniu tych czynności służby Pogotowia Gazowego podjęły decyzję o zadysponowaniu na miejsce specjalistycznego sprzętu oraz pracowników w celu dokładnego ustalenia miejsca awarii oraz jej likwidacji. Zdarzenie zabezpieczały 4 patrole policji.

Opracowanie: mł. bryg. Marek Lis

Zdjęcia: KP PSP w Busku-Zdroju

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

* 18.01.2018 r. Bełk pow. jędrzejowski. Ok. godz.12:30 w budynku mieszkalnym doszło do wybuchu mieszaniny gazu propan-butan, ulatniającego się z 11kg butli. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielili strażacy. Ranna kobieta została zabrana przez ZRM do szpitala. Wybuch spowodował uszkodzenia konstrukcji budynku. W działaniach brały udział 4 zastępy straży pożarnej.17.01.2018r. Budy Brodzkie pow. starachowicki. Ok. godz. 22:40 doszło do pożaru budynku gospodarczego, drewnianego, znajdującego się w bliskiej odległości stodoły oraz domu mieszkalnego. Na czas prowadzonych działań odłączono prąd w całej miejscowości. Osób poszkodowanych brak. Na miejscu pracowali policjanci, Pogotowie Energetyczne, oraz 6 zastępów Straży Pożarnej. * 16.01.2018r. Kielce ul. Biesak ok. godz. 19:52 na niestrzeżonym przejeździe drogowo - kolejowym doszło do zderzenia samochodu osobowego z lokomotywą spalinową. W wyniku zdarzenia kierowca sam. osobowego poniósł śmierć na miejscu natomiast pasażerka zastała ranna i odwieziona do szpitala. W akcji ratowniczej brały udział 3 zastępy straży pożarnej oraz inne służby. * * * * * *