W Kielcach 11 listopada 2020 roku z okazji 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Krzysztof Ciosek oraz Komendant Miejski PSP w Kielcach st. bryg. Sławomir Karwat złożyli kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i przed pomnikiem Niepodległości oraz uczestniczyli we mszy świętej w intencji ojczyzny odprawionej w kieleckiej katedrze.

Strażacy we wszystkich jednostkach ratowniczo-gaśniczych komendy miejskiej  Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach tradycyjnie włączyli się w tegoroczne obchody oraz akcję ,,Niepodległa do hymnu”. O godzinie 12:00 przed budynkami jednostek dokonano uroczystego podniesienia flagi państwowej oraz odśpiewano Hymn Narodowy. Uroczystości odbyły się z udziałem Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Krzysztofa Cioska oraz Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach st. bryg. Sławomira Karwata.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną w kraju, obchody Święta Niepodległości w tym roku miały charakter symboliczny i odbyły się z zachowaniem wszelkich obostrzeń sanitarnych.

 

Opracował: kpt. Seweryn Trepka

Zdjęcia: Archiwum KM PSP Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 8

Odwiedzin od 28.12.2018 258885

* *