11 września 2020 roku Ośrodek Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach na bazie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach przeprowadził szkolenie doskonalące z zakresu ratownictwa na obszarach wodnych realizowanego przez ksrg w zakresie podstawowym dla zastępców dowódców JRG PSP woj. świętokrzyskiego.

Zajęcia prowadziła kadra dydaktyczna Ośrodka Szkolenia KW PSP w Kielcach oraz strażacy wchodzący w skład Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej „Świętokrzyskie” z Komendy Powiatowej PSP w Starachowicach. Szkolenie miało na celu poszerzenie wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej z ratownictwem na obszarach wodnych. W szkoleniu udział wzięło 17 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. świętokrzyskiego. Podsumowania szkolenia dokonał bryg. Jan Brożyna Naczelnik Ośrodka Szkolenia KW PSP w Kielcach oraz st. kpt. Sławomir Zięba Komendant Powiatowy PSP w Starachowicach.

 

 

Opracowanie: asp. sztab. Piotr Bąk - KW PSP Kielce
Zdjęcia: asp. sztab. Piotr Bąk, mł. asp. Paweł Dulewicz - KW PSP Kielce

 

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 18

Odwiedzin od 28.12.2018 241047

* 14.09.2020r. Kielce ul. Tarnowska . Około godziny 11:47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jedna osoba po zaopatrzeniu przez Pogotowie Ratunkowe, została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. *