W niedzielę 13 września 2020 r. w na placu przez Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w Kielcach odbył się rodzinny festyn pn: „Wojewoda dzieciom”.  
W wydarzeniu tym uczestniczyły wszystkie służby mundurowe, w tym również strażacy z Komendy Wojewódzkiej oraz Komendy Miejskiej PSP w Kielcach.
Atrakcyjny program, skierowany szczególnie do dzieci obfitował w liczne konkursy i zabawy z nagrodami służące popularyzacji zasad bezpieczeństwa.

Na specjalnie przygotowanych stanowiskach strażacy przygotowali wystawę sprzętu pożarniczego, który służył do prowadzenia działań gaśniczych dawniej oraz sprzętu używanego obecnie w działaniach ratowniczych.
Zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych cieszyły się m.in.: strażacki quad, łódź ratownicza, samochód ratowniczo-gaśniczy oraz prezentowany sprzęt będący na jego wyposażeniu.
Podczas festynu prowadzona była kampania edukacyjna „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, której celem jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Duże zainteresowanie wśród publiczności wzbudził pokaz dynamiczny ratownictwa drogowego przygotowany przez kieleckich strażaków.

Nauka przez zabawę to bardzo dobra forma przyswajania i utrwalania informacji. Zdobyta przez dzieci wiedza zapisze się w ich świadomości i w przyszłości zaowocuje poprawą świadomości, co przełoży się na bezpieczeństwo w przypadku gdy rzeczywiście przyjdzie im zmierzyć się z prawdziwymi zagrożeniami.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Adam Zaborowski, KW PSP Kielce

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 16

Odwiedzin od 28.12.2018 241045

* 14.09.2020r. Kielce ul. Tarnowska . Około godziny 11:47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jedna osoba po zaopatrzeniu przez Pogotowie Ratunkowe, została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. *