W dniach 8-10 września 2020 roku na terenie Targów Kielce odbywały się XXVIII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego oraz XXVI Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA. Jest to jedna z największych i najważniejszych wystaw tego rodzaju w Europie. Każdego roku wydarzenie to przyciąga do Kielc kilkadziesiąt tysięcy gości z całego świata. Wśród nich znajdują się oficjalne delegacje, w tym przedstawiciele ambasad, ministerstw obrony, sztabów armii zarówno z Polski jak i z zagranicy. Organizacja tegorocznych targów MSPO odbywała się w niezwykle trudnej dla świata sytuacji wywołanej pandemią Sars Cov-2.Odbyła się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego, dyscypliny, odpowiedzialności i troski o drugiego człowieka.

Podczas uroczystości otwarcia, gości powitał prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń. Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Dariusz Gwizdała odczytał list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który nie mógł pojawić się w Kielcach. Sekretarz Stanu, Zastępca Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Paweł Szrot odczytał list od Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Głos zabrali również Jeremy Quin Minister do spraw Zamówień Obronnych Zjednoczonego Królestwa oraz Prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Państwową Straż Pożarną reprezentowali Świętokrzyski Komendant Wojewódzki PSP - bryg. Krzysztof Ciosek wraz z zastępcami st. bryg. Jarosławem Piotrowskim i bryg. Grzegorzem Rajcą oraz zastępcy Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach mł. bryg. Mariusz Góra oraz kpt. Michał Świąder.

Podczas MSPO prezentowany był sprzęt i wyposażenie obejmujące wszystkie segmenty produkcji wojskowej, tj.: sprzęt wojsk inżynieryjnych, artyleryjskie i rakietowe systemy przeciwlotnicze, systemy rozpoznawania oraz sprzęt logistyczny. W czasie wystawy można było także zobaczyć najnowocześniejszy sprzęt łączności, systemy IT, uzbrojenie i sprzęt Marynarki Wojennej, sprzęt specjalistyczny Policji, sprzęt specjalistyczny Straży Granicznej, nowoczesny sprzęt gaśniczy i ratowniczy oraz sprzęt transportowy (kołowy, gąsienicowy i pływający). Dodatkowo wiele stoisk prezentowało przedmioty mundurowe, sprzęt i materiały medyczne.

Tradycyjnie Komenda Wojewódzka PSP w Kielcach w hali targowej wystawiła stoisko, na którym zaprezentowany był sprzęt przeznaczony do działań ratowniczo-gaśniczych, w tym do ratownictwa technicznego i wodnego. Przedstawiony był również film ukazujący najważniejsze działania jednostek PSP z terenu województwa świętokrzyskiego w 2019 roku.

Salon przemysłu obronnego i logistyki Honorowym Patronatem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Opracowanie: mgr Monika Baran-Śnioch, KW PSP w Kielcach
Zdjęcia: Archiwum KW PSP w Kielcach

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 18

Odwiedzin od 28.12.2018 241047

* 14.09.2020r. Kielce ul. Tarnowska . Około godziny 11:47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jedna osoba po zaopatrzeniu przez Pogotowie Ratunkowe, została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. *