2020-09-02 | Jednostka: KP PSP Ostrowiec Św.

W miesiącu maju 2020 r. w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej odbyło się rozstrzygnięcie pięciu konkursów, które znajdują się na odwrocie kalendarza plakatowego PSP na 2020 rok. Konkursy skierowane były do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, do których to strażacy udali się, kolejny już raz, aby zachęcić do wzięcia w nich udziału. Sytuacja związana z pandemią wymusiła jednak przesunięcie terminu wręczenia nagród, jak i samej formy nagradzania.

Najważniejsze jednak, że się udało i tak oto uczniowie klasy 6 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku zostali wyróżnieni w „Konkursie na piosenkę o tematyce strażackiej”.

Przygotowania i próby trwały naprawdę długo a tekst piosenki jest oryginalny i ciekawy. Pod kierownictwem nauczyciela od muzyki Pana Waldemara Mazura młodzież z Janika pokonała konkurencję. Dlatego dzisiaj dzieci mogą cieszyć się wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez Komenda Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Nagrody te miał przyjemność wręczyć Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. mł. bryg. Tomasz Łyjak wraz z Oficerem Prasowym mł.bryg. Barbarą Majdak.

Bardzo dziękujemy za Wasze zaangażowanie oraz chęć podniesienia własnej wiedzy i świadomości w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Liczymy na Was w kolejnej edycji konkursów!

Piosenki można posłuchać klikając w poniższy link

www.youtube.com/watch?time_continue=206&v=8Htj9MHI_Mo&feature=emb_titlele

Opracowanie: mł.bryg. Barbara Majdak,

Zdjęcia: archiwum KP PSP Ostrowiec Św.

 

siedziba

Komenda Wojewódzka

Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

ul.Sandomierska 81, 25-324 Kielce

Telefon kontaktowy

fax. 41 36 53 203

Adres e-mail

Elektroniczna skrzynka podawcza

\kgg8q018up\SkrytkaESP

Odwiedzin dziś 39

Odwiedzin od 28.12.2018 241068

* 14.09.2020r. Kielce ul. Tarnowska . Około godziny 11:47 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia jedna osoba po zaopatrzeniu przez Pogotowie Ratunkowe, została zabrana do szpitala. Strażacy zabezpieczyli stronę techniczną zdarzenia. *